Absolventi ŠKODA AUTO Vysoké školy - Ing. Anna Dolejší

12/22/2015
​Ing. Anna Dolejší vystudovala na ŠAVŠ nejenom bakalářský obor Podniková ekonomika a management obchodu, ale také navazující magisterský obor Globální podnikání a marketing.
​Během studia Na ŠKODA AUTO Vysoké škole se stihla několikrát podívat do světa – za studiem do Vídně a na praxi do německého AUDI a do čínského FAW. V současné

době pracuje na oddělení Product & Price, Region China & Hongkong v německém AUDI AG.

 

Na ŠKODA AUTO Vysoké škole jste vystudovala magisterský obor Globální podnikání a marketing. Co se Vám na studiu u nás líbilo nejvíce? Využila jste nabyté vědomosti také v praxi?
I s odstupem času oceňuji vstřícnost školy a většiny mých vyučujících. Když student prokázal výsledky a dobrou vůli, bylo možné domluvit si individuální podmínky studia.

Například zvláštní termín zkoušky kvůli pozdnímu návratu z praxe nebo zapsání více předmětů než dovoloval počet kreditových poukázek tak, abych další semestr mohla vyjet na praxi bez nutnosti prodlužovat dobu studia o semestr. Zároveň to ale nebyly ústupky na úkor kvality, ve smyslu odpuštění části učiva.

V praxi i osobním životě se mi už do jisté míry hodilo něco z většiny předmětů ŠKODA AUTO Vysoké školy. Více využívám například kurzy z oblasti mezinárodního prodeje.

Poznatky z interkulturního marketingu si teď ověřuji každý den na kolezích z Číny a Hongkongu a musím uznat, že jsem si na to ze školy do praxe přinesla velice slušný základ.
   
V rámci studia u nás jste absolvovala také řadu zahraničních stáží – studium ve Vídni, zahraniční stáž v AUDI AG a FAW v Číně. Ve které zemi se Vám pracovalo či studovalo nejlépe?
Ve Vídni jsem si nejvíce užila studentský život a kulturu, v Německu jsem si oblíbila své budoucí působiště, ve Švédsku jsem poznala příjemnou alternativu k německému

pracovnímu i životnímu stylu a v Číně mimo jiné spoustu kuriozit, kterým se směju dodnes.

Máte pro současné studenty nějaké tipy k praxi či studiu v zahraničí? Na co by si studenti měli dát pozor?
Nebojte se a zkoušejte pořád další a náročnější věci. Člověk většinou dokáže daleko víc, než si myslí. Využijte čas studia naplno, vždycky se vám to vrátí.

Na naší škole studuje nyní i Váš bratr. Dala jste mu před zahájením studia nějaké tipy?
Ne, žádné si nepřál a ani je nepotřeboval. Chtěl jít svou cestou, na všechno přijít a vše si vybudovat sám. Skvěle se mu to povedlo, jsem na něj hrdá.

Pracujete nyní v Německu, v AUDI AG. Jak jste se k této pracovní pozici dostala? A na jakém oddělení pracujete?
Byla to nabídka vedoucího mé praxe v Changchunu. Navrhl mě na nově otevřené místo v oddělení prodeje pro Čínu a Hongkong. Nyní mám na starosti produktový marketing a cenu některých modelů Audi.

Co se Vám na práci v AUDI líbí nejvíce?
Smysluplná a rozmanitá pracovní náplň, jejíž výsledky jsou vidět. Vřelý a mezinárodní kolektiv. A skvělá auta, která budí v našich zákaznících stejné nadšení jako v nás samotných.

Společně s akademiky z naší školy jste v minulosti publikovala také řadu odborných článků. Nezvažovala jste někdy také akademickou kariérní dráhu?
Ano, o akademické dráze jsem chvíli přemýšlela. Cítila jsem plnou podporu některých akademiků ŠKODA AUTO Vysoké školy. Myslím si ale, že pro praxi se hodím víc, je mi přirozenější.

​Dne 17. července 2018 proběhla na rakouské partnerské univerzitě University of Applied Sciences Upper Austria Steyr promoce absolventů bakalářských a magisterských oborů. Této slavností události se zúčastnili i absolventi ŠKODA AUTO Vysoké školy.
​Anna pochází z Žatce a své studium u nás úspěšně absolvovala v roce 2012. Pracovní zkušenosti sbírala již při studiu a to jako praktikantka v Náborovém centru společnosti ŠKODA AUTO. Do ŠKODA AUTO následně nastoupila i po absolvování studia a to na pozici personalisty pro oblast řízení výroby vozů a interní logistiky.  V roce 2015 byla vyslána na 15ti měsíční výjezd do Číny, kde pracovala jako HR Consultant. V oblasti personalistiky ŠKODA AUTO působí i nyní.
Ve svém volném čase se ráda věnuje sportu, především lyžování a horské turistice, a četbě.
​Martina pochází z Jičína, aktuálně však žije v Praze. Navazující magisterské studium na ŠKODA AUTO Vysoké škole úspěšně ukončila v roce 2014 a ihned po absolvování studia nastoupila do společnosti Estée Lauder, ve které začínala nejprve na oddělení HR. Postupně se přes marketing dostala na pozici PR, v rámci které se aktuálně stará o propagaci sedmi celosvětově známých značek.
Ve volném čase se ráda věnuje sportu – a to především běhu, badmintonu, volejbalu a vysokohorské turistice. Jistě i díky své profesi se zajímá také o módu a design.

Tento web používá k poskytování funkcí a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o podmínkách používání těchto stránek najdete zde.