Andrea Surduková - praxe v Magna Libáň

5/16/2016
​Na doporučení svých spolužáků dala při výběru povinné praxe naše studentka Andrea. Stánek společnosti Magna následně navštívila na Career day ŠKODA AUTO Vysoké školy a měla jasno – pro půlroční praxi si vybrala právě společnost Magna a její závod v Libáni.

​Ačkoli se Magna Libáň transformovala do Grupo Antolín, na praxi byla velmi spokojena. Spokojeni s ní byli i v Grupo Antolín a od června tak Andrea nastupuje na plný pracovní úvazek.
Přečtěte si celý rozhovor s Andreou!


Pro svou povinnou praxi jste si vybrala jednoho z našich partnerů – společnost Magna a její závod v Libáňi. Čím Vás tento partner zaujal?
Společnost Magna mě zaujala svou nabídkou hned na několika odděleních. Také jsem už o této firmě slyšela velmi pozitivní názory od kolegů z tehdejší práce. Samozřejmě mě zaujalo i finanční ohodnocení. Jedním z posledních aspektů bylo i to, že mi nabídli brigádu již přes léto, kterou jsem v té době sháněla.


Kde jste o možnostech praxe získala nejvíce informací? Navštívila jste v minulém roce Career Day?
Nejvíce informací o praxi jsem získala právě prostřednictvím Career Day, kde jsem se setkala s pracovníky firmy Magna Libáň i se studenty, kteří již měli praxi v tomto závodě za sebou. Poskytli mi spoustu užitečných informací.


Na jakém oddělení jste pracovala a co bylo přesně náplní Vaší praxe?
Pracovala jsem na oddělení logistiky. Z počátku bylo mou náplní práce připravovat veškeré podklady pro programovou změnu, která se týkala toku obalů. Nakonec ale tato akce neproběhla a po zbytek mé praxe jsem měla za úkol navrhnout a aplikovat co nejvhodnější rozmístění prázdných obalů po závodě. Nejdříve jsem zpracovávala veškeré údaje o toku obalů a poté jsem vytvářela layouty venkovních prostor, kde se rozmísťovaly jednotlivé druhy prázdných obalů. Tuto problematiku jsem také později využila jako téma své bakalářské práce.


Magna v Libáni se v minulém roce transformovala do společnosti Antolín – pocítila jste tuto změnu nějak během své praxe?
Ano, protože ke změně majitele oficiálně došlo 1. 9. 2015, tedy hned při mém nástupu. Došlo ke změně ředitele a také se musely vyměnit veškeré kancelářské pomůcky se znakem Magna. V neposlední řadě došlo i ke změně pracovního oblečení.
Přímo se mě změna asi nedotkla, ale určitě jsem tuto změnu pocítila.


Zůstala jste i po skončení praxe v kontaktu s touto společností? Pokračujete případně na průběžné praxi ve společnosti Antolín nebo plánujete vyzkoušet praxi u některé z dalších partnerských firem školy?
Ano, na konci mé praxe jsme se dozvěděli o těhotenství jedné kolegyně z dispozičního nákupu. Tato pozice mi byla nabídnuta s tím, že od března 2016 do května 2016 budu pracovat na poloviční úvazek a od června 2016 na úvazek plný a to až do skončení mateřské dovolené kolegyně, kterou budu zastupovat. Momentálně jsem proškolována na veškerou práci, kterou budu provádět a již brzy budu práci provádět sama.


RSS
Tento web používá k poskytování funkcí a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o podmínkách používání těchto stránek najdete zde.