David Kavan - Praxe u Porsche Inter Auto CZ

4/5/2016
​Nedílnou součástí studia na naší škole je praxe studentů - půlroční v bakalářském studiu, tříměsíční v navazujícím magisterském studiu. Krátce po své praxi má i náš student David, který své praktické zkušenosti získával u jedné z partnerských firem školy - Porsche Inter Auto CZ, největšího prodejce vozů Volkswagen,  Audi a ŠKODA a importéra značky Porsche v České republice.  Měl tak jedinečnou možnost stát se součástí týmu HR/PR jednoho z největších prodejců automobilů v České republice.

​A jak David svou praxi hodnotí? Co všechno musel v rámci své praxe vykonávat? Davida jsme pro vás vyzpovídali - přečtěte si celý rozhovor!

 

Pro svou povinnou praxi jste si vybral jednoho z našich nových partnerů – Porsche Inter Auto CZ – čím Vás tento partner zaujal?
Praxe mě zaujala hned z několika důvodů - Porsche Inter Auto CZ je největší prodejce nových vozů v České republice a zároveň je centrála podniku situována v Praze, kde jsem povinnou praxi chtěl vykonávat. Kombinace PR a HR v nabídce pozice mi přišla netradiční. S PR jsem měl již zkušenosti z projektu Formula Student a je to také obor, kterým bych se rád zabýval i do budoucna.  No a na závěr kdo by nechtěl pracovat pro Porsche? I když je Porsche Inter Auto CZ „jen“ součástí Porsche Holding.

 

Pracoval jste na oddělení HR/PR – co všechno jste v rámci své pozice měl na starost?
Kdybych měl vyjmenovávat veškeré aktivity, byli bychom tu nadlouho. Začnu tedy hned od začátku. První týden v práci jsem strávil v Krkonoších na teambuildingu. Pomáhal jsem s organizací a zároveň mi moje tehdejší nadřízená vysvětlovala, co bude náplní mojí práce, až se vrátíme do kanceláře. Práci jsem následně dostával různorodou. Od aktualizace media listu přes tvorbu prezentací, až po řešení zápůjček novinářských aut.

 

Co se Vám na praxi v Porsche Inter Auto CZ líbilo nejvíce?
Rovnou musím navázat na poslední větu z minulé otázky. Bylo to, když nám přivezli úplně nové Porsche 911 Carrera S.  Můj úkol byl nejen řešit s novináři datum jejich zápůjčky, ale také auto připravovat a předávat. To znamená, že jsem s autem přejížděl do myčky, nechával ho dotankovat a následně jej zase půjčoval. Vzhledem k tomu, že areál Porsche Smíchov je na Vrchlické, musí člověk objet minimálně jeden blok, než se může dostat zpátky z garáží na myčku. Vrchol tohoto zážitku byl moment, když mě poprosili, abych auto odvezl do Porsche Centra Praha na Proseku. Nebudu lhát - dlouho mě nepřemlouvali!

 

Doporučil byste praxi také dalším studentům ŠKODA AUTO Vysoké školy?
Praxi v Porsche Inter Auto CZ bych určitě doporučil všem studentům ŠKODA AUTO Vysoké školy. Kolektiv je velmi otevřený a příjemný, naučíte se a uvidíte, jak funguje velká společnost a v neposlední řadě potkáte spoustu důležitých osob. Za celou dobu praxe jsem také nikdy nedostal méněcenný úkol, což mi přišlo velmi neobvyklé na to, že jsem tam byl na pozici praktikanta.


RSS
Tento web používá k poskytování funkcí a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o podmínkách používání těchto stránek najdete zde.