Student Stories: Martin Dolejší nejenom o programu Global Village

2/3/2016
​Martin Dolejší, student našeho navazujícího magisterského oboru Globální podnikání a marketing, se v rámci svého studia stihl do zahraničí podívat již třikrát - naposledy se zúčastnil prestižního amerického programu Global Village. Martina jsme vyzpovídali a vy se tak můžete dozvědět, jak hodnotí nejenom program Global Village, ale také své zahraniční výjezdy do Finska a Velké Británie.

Čím Vás zaujal právě intenzivní program Global Village (dále GV)?

Především účastí mnoha lidí z celého světa, GV v tomto ohledu nabízí neuvěřitelný zážitek a zkušenost. V GV 2015 se sešlo více než 90 lidí ze 45 zemí světa. To, že jsem měl možnost se všemi na tuto krátkou dobu žít, bavit se a pracovat, mi nejen poskytlo spoustu krásných zážitků, ale dnes také můžeme společně s Tomášem Šnajdrem říci, že jsme součástí široké globální sítě. GV absolventi si navzájem neustále pomáhají v pracovních i soukromých záležitostech, často se navštěvují a výměna zkušeností a informací mezi nimi doslova nezná hranic.
Možnost prožít si veškeré pracovní a volnočasové aktivity v takto živelném, rozmanitém a inspirativním prostředí je naprosto k nezaplacení. Na programu je dále velmi zajímavé to, že se ho v roli přednášejících zúčastní široká škála zkušených profesionálů z mnoha odvětví.


V rámci studia jste stihl  absolvovat již studijní stáž ve Finsku a pracovní stáž ve ŠKODA AUTO UK, nyní program Global Village na americké Lehigh University. Který ze zahraničních pobytů hodnotíte nejlépe a proč?
Nejlépe hodnotím všechny. Každý byl jiný a v rámci každého pobytu jsem měl příležitost naučit se a poznat něco jiného. Studijní pobyt ve Finsku byl nesmírně obohacující z hlediska poznání mezinárodního prostředí a aplikace mnoha dovedností, kterých se člověk již stihl naučit. Pracovní pobyt ve Velké Británii byl proniknutím do světa businessu, kde bylo možné dělat věci „na ostro“. Zároveň mi praxe ve ŠKODA UK umožnila poznat mnoho profesionálů z oboru a učit se od nich. Pobyt na Global Village byl výjimečný (nejen) v bodech zmíněných výše.
V podstatě tedy nejsem schopen říci, který z pobytů bych ohodnotil jako nejlepší, jelikož každý z nich za to na 100% stál a z každého jsem si toho spoustu odnesl.


Proč jste si ke studiu zvolil právě naši ŠKODA AUTO Vysokou školu? Čeho si na škole ceníte nejvíce?
ŠKODA AUTO Vysokou školu jsem si vybral jednak kvůli široké nabídce možností, zejména pak kvůli možnosti zahraničních výjezdů, kterých studenti mohou využít. Dále pak také kvůli dobré pověsti a individuálnímu přístupu ke studentům. Jako příklad, kdy jsem zmíněného individuálního přístupu naplno využil, mohu uvést dálkové studium předmětů při pobytech v zahraničí. Nebyl zde téměř žádný problém s organizací, vše proběhlo velmi hladce a díky tomu jsem mohl bez problémů odstudovat zapsané kurzy. Vyučující se mi vždy věnovali, a tudíž jsem měl významnou podporu při zvládnutí tohoto nelehkého úkolu.

 

Martinovu zprávu z Global Village si můžete přečíst ZDE.


RSS
Tento web používá k poskytování funkcí a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o podmínkách používání těchto stránek najdete zde.