Novinky

​ŠKODA AUTO Vysokou školu si Hynek Bárta, student našeho bakalářského oboru Podniková ekonomika a management obchodu, vybral hlavně z důvodu možnosti vycestovat do zahraničí. A vycestovat s námi stihl již dvakrát. Po půlročním studijním pobytu ve Slovinsku se Hynek vydal díky doporučení svého šéfa ze ŠKODA AUTO na praxi k irskému importérovi ŠKODA AUTO.
​Martina pochází z Jičína, aktuálně však žije v Praze. Navazující magisterské studium na ŠKODA AUTO Vysoké škole úspěšně ukončila v roce 2014 a ihned po absolvování studia nastoupila do společnosti Estée Lauder, ve které začínala nejprve na oddělení HR. Postupně se přes marketing dostala na pozici PR, v rámci které se aktuálně stará o propagaci sedmi celosvětově známých značek.
Ve volném čase se ráda věnuje sportu – a to především běhu, badmintonu, volejbalu a vysokohorské turistice. Jistě i díky své profesi se zajímá také o módu a design.
​Pro závodníky byly v letošním roce připraveny tři různé závody – dětský závod předškoláků a školáků, závod na 1, 2 kilometru a hlavní závod v délce 5, 5 kilometru. I přes vysoké letní teploty se na trati letošního mladoboleslavského T-Mobile olympijského běhu sešlo ve středu 21. června 283 běžců, z nichž 223 odstartovalo v hlavním závodě na 5, 5 kilometru. I letošní ročník měla organizačně na starost ŠKODA AUTO Vysoká škola za podpory města Mladá Boleslav a BK Mladá Boleslav.
​Na svou povinnou praxi vycestoval náš student Václav Volf do Audi AG, které sídlí v německém městě Ingolstadt. V rámci svého působení na oddělení Koordinace veletržních a výstavních vozů podporoval stálé zaměstnance při plánování vozů na veletrhy. Zodpovědný byl za letošní výstavy v Detroitu, New Yorku, Šanghaji a částečně také za podzimní veletrh ve Frankfurtu nad Mohanem. Celý report z jeho pobytu v Ingoldstadtu si můžete přečíst níže.
​ŠKODA AUTO Vysoká škola a Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP) podepsaly ve středu 21. června Memorandum o spolupráci pro oblast postgraduálního vzdělávání. Obě strany budou nyní kooperovat při přípravě a realizaci nového MBA programu Global Management in Automotive Industry ŠKODA AUTO Vysoké školy, který bude spuštěn do konce roku 2017. Memorandum dnes v Mladé Boleslavi podepsali Mgr. Zdeněk Petzl, LL.M., výkonný ředitel AutoSAP, a doc. Ing. Pavel Mertlík, CSc., rektor ŠKODA AUTO Vysoké školy.
​ŠKODA AUTO Vysoká škola a oblast nákupu ŠKODA AUTO podepsaly memorandum o spolupráci při vydávání certifikátu Nákupní expert. Certifikát je určen pro studenty navazujícího magisterského oboru Globální podnikání a marketing, jenž je vyučován právě na ŠKODA AUTO Vysoké škole. Za ŠKODA AUTO Vysokou školu memorandum slavnostně podepsali rektor doc. Ing. Pavel Mertlík, CSc a kvestor Ing. Jan Dušek. Podpisy za společnost ŠKODA AUTO připojili Dipl.-Wirt.-Ing. Dieter Seemann, člen představenstva za oblast nákupu a Ing. Hana Kurzweilová, vedoucí péče o management.
​Půlroční praxi v anglickém Crewe u Bentley Motors Ltd. absolvovala také naše studentka Bára Rohanová. Jaké byly její začátky v Bentley, co vše obnášela její praktikantská pozice i to, jak trávila své volné dny v Anglii, se můžete dočíst v jejím reportu.
​Viktor Myslil, absolvent našeho bakalářského oboru Podniková ekonomika a management provozu, pochází z Prahy. Za studiem do Mladé Boleslavi se vydal díky své vášni pro vozy ŠKODA AUTO. Navíc ho lákalo zkusit něco jiného, než všichni ostatní spolužáci.
I v letošním roce měli studenti ŠKODA AUTO Vysoké školy možnost přihlásit se do oblíbeného projektu Europa Im Wandel, na kterém škola ve spolupráci se svou partnerskou univerzitou Fachhochschule Münster participuje již třináctým rokem. Projekt je zaměřen na prohloubení spolupráce mezi českými a německými studenty, na aktivní formu prohlubování komunikativních, interkulturních a odborných znalostí. Studenti tak mohou navázat vazby mezi lidmi se stejnými zájmy.
Rozběhejte s námi Českou republiku! I v letošním roce se můžete připojit k celorepublikové aktivitě T- Mobile olympijský běh, který pro vás v Mladé Boleslavi opět připravuje ŠKODA AUTO Vysoká škola. V srdci českého automobilového průmyslu přeci T-Mobile olympijský běh nesmí chybět, tak poběžte s námi, podpořte Olympijskou nadaci a umožněte tak sportovat sociálně slabším dětem!

RSS
Tento web používá k poskytování funkcí a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o podmínkách používání těchto stránek najdete zde.