Porsche day seznámil studenty s možnostmi kariérního růstu v rámci společnosti PIA CZ

3/8/2018
Již druhý ročník akce Porsche day seznámil studenty ŠKODA AUTO Vysoké školy s možnostmi kariérního růstu v Porsche Inter Auto CZ (PIA CZ). Smlouvu o vzájemné spolupráci uzavřely ŠKODA AUTO Vysoká škola a PIA CZ v roce 2015 a od té doby se ve společnosti vystřídala již zhruba desítka praktikantů z řad studentů ŠKODA AUTO Vysoké školy. I letošní ročník akce se tak nesl v duchu náboru šikovných studentů na pozice, jež společnost v letošním roce otevírá.

V úterý  6. března měli studenti ŠKODA AUTO Vysoké školy jedinečnou možnost setkat se se zástupci společnosti Porsche Inter Auto CZ. Připravena pro ně byla zajímavá prezentace, jež jim představila nejenom historii a vznik Porsche Holdingu a Porsche Inter Auto CZ, ale především možnosti kariérního růstu právě v PIA CZ. Studentům se tak otevřela možnost se i v letošním roce ucházet o lukrativní praktikantské pozice na pobočkách PIA CZ po celé České republice.


V rámci prezentace vystoupila HR manažerka společnosti, Mgr. Barbara Kašparovská, ředitel provozovny Porsche Praha – Smíchov Bc. Michal Kubišta i Anna Skoumalová, studentka ŠKODA AUTO Vysoké školy, která  na centrále PIA CZ strávila svou povinnou praxi.


„Praxe v Porsche Inter Auto mě posunula dále nejenom v kariérním, ale i osobním životě. V rámci praxe jsem se zdokonalila v komunikaci s lidmi a nahlédla jsem pod pokličku procesů z oblasti HR, marketingu a PR této společnosti. Zajímavá byla zejména práce na eventech společnosti i komunikace s novináři,“ komentuje svou praxi Anna Skoumalová.


Celou akci poté doprovázely vozy Porche 911 a Porsche Panamera, které si účastníci mohli celé dopoledne prohlédnout přímo v prostorách vysoké školy. Na závěr akce byly pak pro výherce speciální facebookové soutěže připraveny testovací jízdy právě v těchto vozech.


„Akci vnímáme jako možnost představit se mladým lidem a hledat v nich nové motivované zaměstnance pro naši společnost. Se studenty ŠKODA AUTO Vysoké školy jsme dlouhodobě spokojeni nejenom u nás na centrále, ale dostává se mi velmi kladné zpětné vazby také od kolegů z našich provozoven. I v letošním roce proto právě pro studenty ŠKODA AUTO Vysoké školy otevíráme pozice na provozovnách v Praze, Brně, Českých Budějovicích i Ostravě, kde se studenti díky rotacím seznámí s jejich komplexním chodem,“ dodává Barbara Kašparovská. 


Praktikanty z řad studentů ŠKODA AUTO Vysoké školy nabírá PIA CZ pravidelně již od roku 2015, kdy obě instituce podepsaly smlouvu o vzájemné spolupráci. Od té doby se v rámci společnosti vystřídala již řada studentů, kteří se uplatnili na pozicích nejenom v rámci centrály společnosti v oblasti HR a PR, ale také na jednotlivých provozovnách.

 


RSS
Tento web používá k poskytování funkcí a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o podmínkách používání těchto stránek najdete zde.