Petr Gregor - praxe ve ŠKODA AUTO, oddělení Komunikace tiskových vozů

6/6/2016
​Za praxí u nás studenti nemusí chodit daleko. Vybrat si mohou třeba některé oddělení ŠKODA AUTO - stejně jako náš student Petr Gregor, který si pro svou povinnou i průběžnou praxi vybral oddělení Komunikace tiskových vozů.

Petra jsme pro vás vyzpovídali a vy se tak můžete dozvědět, jak si svou praxi vybíral a jak je se svou volbou zpětně spokojen. Přečtěte si celý rozhovor!

 

Co pro Vás bylo nejdůležitější při výběru Vaší praxe? Proč jste si pro praxi vybral právě oddělení Komunikace podniku ve ŠKODA AUTO? Čím vším se vlastně oddělení zabývá?
Jako každý malý kluk jsem miloval automobily. Hrál jsem si s nimi a postupem věku se stala hra zálibou a koníčkem. Proto jsem si také vybral ŠKODA AUTO Vysokou školu. No a když už člověk zde studuje, rád by i poznal podnik jako takový, a tak praxe ve ŠKODA AUTO a.s. byla jasnou volbou. Na praktikantskou pozici jsem se hlásil již na konci druhého semestru, ucházel jsem se ještě o nepovinnou praxi, ale cíl jsem měl již dopředu jasný. Vybíral jsem především tak, abych mohl absolvovat povinnou praxi. Snažil jsem se zároveň hledat pozici, na které bych následně mohl psát bakalářskou práci a vyznal se v dané problematice. Z tohoto důvodu mě zaujala pozice, která byla vypsaná ze strany oddělení Komunikace podniku - oddělení, které se zabývá sdělováním informací o značce firmy a jeho produktu lidem a zákazníkům. Jakmile jsem viděl tuto pozici volnou, neváhal jsem a poslal ihned životopis. V předmětu marketingová komunikace jsem se o prostředí komunikace ŠKODA AUTO učil, proto jsem dopředu věděl, do čeho vlastně jdu, a prostředí mi nebylo zcela neznámé. Rozhodně jsem se ve svých domněnkách nemýlil - místo to bylo velice zajímavé, kreativní a propojené s celým chodem firmy.


Jak se Vám spolupracovalo v týmu, který má na starost komunikaci takto velkého podniku? Čím vším se vlastně oddělení zabývá?
Oddělení je to opravdu veliké. Proto je rozděleno do několika okruhů. Je jich mnoho, ale já bych zde vyzdvihl oddělení Komunikace tiskových vozů a to proto, že jsem právě tam přiložil ruku k dílu. Toto oddělení se zabývá představením nových produktů ŠKODA AUTO. Produkty představujeme dvěma způsoby. Tím prvním je nabízení produktů přes PR Marketing a to tak, že vozy půjčujeme novinářům, kteří tyto automobily testují a poté píší a natáčí recenze do všech médií, jak vnitrostátních, tak zahraničních. Druhým způsobem je představení produktu na veletrzích a speciálních eventech.


Jak probíhala Vaše praxe a co vše jste měl v rámci praxe na starost? Jak vypadal Váš běžný pracovní den?
Naše oddělení disponuje více než 200 tiskových vozů, o které se staráme a půjčujeme novinářům nebo také, jak už jsem zmínil, vozy vystavujeme na veletrzích a světových eventech. Mojí prací je především tvorba konfigurací, podle kterých pak vozy necháme vyrobit. Další důležitou činnosti je vytváření zápůjčných smluv, které jsou nezbytné pro zápůjčky automobilů.
Pokud bych měl ale shrnout činnost do jednoho dne, tak to snad ani nebude možné. Prace to byla velice kreativní a dá se říci, že každý den mě čekalo něco nového. Pokusím se ale alespoň nastínit. Do práce jsem chodil vždy brzy ráno. Tisková flotila vozů se musí pravidelně obměňovat, a tak jsem vždy ráno chodil na oddělení VTK, kde jsem přebral nová auta. Musel jsem si vždy zapsat, jaké auto přebírám, jakou má barvu, značku, vin kód a všechny nezbytné informace, které se k vozidlu vztahovaly. Po té jsem tyto informace zapsal do tabulky, ve které jsme měli vždy stávající stav vozidel a také informaci o tom, na jakou akci se vůz připravuje. Po té jsme s kolegy vozy převezli do Servisního centra v Kosmonosech, kde jsme měli vozy zaparkované a připravené k předávkám. Po té jsme vzali starý vůz a vyměnili ho za nový tak, abychom měli vždy správný počet kusů. Dá se říci, že takto vypadala pravidelná náplň práce, která pak byla obohacena psaním zápůjčných smluv a tvorbou konfigurací. Mohu říci, že mě práce opravdu bavila, protože se vždy našly nové úkoly, které jsem nikdy nedělal, a tak jsem se každý den učil něčemu novému. Pracovní činnost je na tomto oddělení opravdu kreativní a spolupracujete s lidmi napříč celým závodem.


Na povinné praxi velmi často vzniká také téma pro bakalářskou práci. Vybral jste si během praxe i téma pro svou bakalářskou praxi?
Ano, vybral jsem si téma. Dokonce, když jsem se ptal, zda mohu psát práci na naše oddělení, tak mi jen odvětili: „Bude nám potěšením, pokud o nás budete psát." Musím říci, že mi to až vyrazilo dech. Tak teď už jen napsat a obhájit.


Plánujete s tímto oddělením spolupracovat i nadále?
Ano, z povinné praxe jsem přešel zpět na nepovinnou a rád bych zde pokračoval i po ukončení studia. Uvidíme, co čas přinese....


RSS
Tento web používá k poskytování funkcí a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o podmínkách používání těchto stránek najdete zde.