Praxe v Bentley Motors Ltd. - Bára Rohanová

5/29/2017
​Půlroční praxi v anglickém Crewe u Bentley Motors Ltd. absolvovala také naše studentka Bára Rohanová. Jaké byly její začátky v Bentley, co vše obnášela její praktikantská pozice i to, jak trávila své volné dny v Anglii, se můžete dočíst v jejím reportu.

​V lednu roku 2016 se můj život začal ubírat zcela novým směrem – začala jsem pracovat na oddělení Nákupu ve společnosti Bentley Motors Limited. Poštěstilo se mi pracovat na komoditě Interiér, kde jsem potkala spoustu báječných lidí. Nikdy předtím jsem takovou šanci nedostala a konečně přede mnou stanula výzva, kterou jsem zkrátka nemohla odmítnout.


Jak už to bývá u všeho, co je nové, i tyto začátky pro mne byly velice těžké. Hlavním cílem bylo prohloubit znalosti angličtiny a naučit se plynně komunikovat. Ze začátku opravdu nebylo lehké porozumět všemu, co se ode mne očekávalo. Byl to každodenní boj se slovíčky a gramatikou, s významy a komunikací s kolegy. Ale tento boj jsem nakonec vyhrála, a to především díky každodenní podpoře a trpělivosti kolegů, kteří nade mnou nezlomili hůl a pokaždé mi s úsměvem vše vysvětlili.
Vezměme to ale pěkně po pořádku.


První pracovní den
Když si vzpomenu na první den, musím se zlehka pousmát. Celé dopoledne probíhalo školení v předváděcí budově, která je znamením luxusu. Všude okolo vás Bentley – luxusní kolekce oblečení, vzorky doplňků do interiéru i exteriéru, zkrátka pravý požitek pro oko. Poté jsme zašli na oběd a konečně nás zavedli do kanceláře, kde se měla naše stáž v příštích šesti měsících odehrávat. A teď ta úsměvná část – kancelář nevypadala ani trochu tak, jak jsme si ji po návštěvě první budovy vysnili. Byla to zkrátka normální velká kancelář s průměrným vybavením a se zeleným kobercem, který celý dojem normálnosti ještě utužoval.  Protože jsem nikdy předtím v podobném prostředí nepracovala, prostory kanceláře, kde pracuje asi 80 lidí, mne opravdu překvapily.
Neměla jsem ale čas zaobírat se tímto faktem moc dlouho, protože vzápětí nastalo mé představení se týmu lidí, se kterými jsem měla pracovat. Už od první chvíle se mi zalíbila pracovní atmosféra – přátelští lidé, kteří vám vždy podrží dveře, vždy se mají skvěle a pokaždé vám s trpělivostí vše vysvětlí a pomůžou vám. Tímto byl prvotní a trošku nelichotivý dojem z kanceláře zcela umlčen.


Život v Bentley
První tři týdny jsem pracovala spolu s dalším českým kolegou, který se mne snažil co nejlépe připravit na povinnosti, které se staly mou každodenní zodpovědností. Pomáhala jsem především nákupčím s administrativní prací ohledně objednávání dílů, aktualizací a vkládání informací do koncernových systémů, zakládání a aktualizace pohledávek či nabídek. Mimo to jsem také řídila každotýdenní meeting - věřte mi, že získání všech potřebných informací obnášelo vytrvalost a neustálé připomínání se. Nebylo to jednoduché ani pro mne, ani pro mé kolegy, a tak jsem přišla na nápad. „Co kdybych občas něco upekla, anebo jen přinesla něco sladkého na zub?“ A věřte nebo ne, ono to fungovalo. Myslím, že můj nadcházející kolega to nebude mít jednoduché.


Ale celý čas strávený na pracovní stáži nebyl jen a pouze o práci. Také jsem zažila spoustu dobrodružství a navštívila mnoho krásných míst. Obdivuhodný Londýn, malebný Oxford, překrásné historické městečko Chester, a samozřejmě nemohu opomenout Liverpool (ach ty nákupy!). Nejkrásnější zážitek si však odnáším ze Skotska. Navštívila jsem město Edinburgh, které mi vzalo dech svou půvabností, historií, velikostí, přírodou a architekturou. Poseděla jsem v kavárně, kde slavná spisovatelka získala inspiraci pro první knihy Harryho Pottera, nebo jsem ochutnala chmelový mok v hospůdce, kde vznikaly rané příběhy Sherlocka Holmese.


Celá britská krajina je tak odlišná od té naší, a přece tak krásná. Jsem vděčná, že jsem mohla potkat spoustu nových lidí, poznat novou kulturu a její zvyklosti, rozvinout svůj mluvený anglický projev a procestovat alespoň malý kousek této země. Je to pro mne opravdová životní zkušenost, které si velice cením.


RSS
Tento web používá k poskytování funkcí a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o podmínkách používání těchto stránek najdete zde.