Zástupci ŠKODA AUTO Vysoké školy přispěli k diskuzi o mezinárodním vysokoškolském vzdělávání

12/6/2018
​Ve dnech 7. a 8. listopadu 2018 proběhlo v pražském Slovanském domě první fórum mezinárodního vysokoškolského vzdělávání Czeducon, které bylo pořádáno pod záštitou Domu zahraniční spolupráce.
Nabitý dvoudenní program byl zahájen paní ředitelkou Danou Petrovou z Domu zahraniční spolupráce a náměstkem pro řízení sekce vysokého školství Pavlem Dolečkem, kteří shrnuli vývoj programů pro podporu mezinárodního vzdělávání, jejichž nedílnou součástí jsou mobility akademiků a studentů.

 

ŠKODA AUTO Vysoká škola měla tu čest aktivně se zapojit do programu mezinárodního fóra Czeducon, a to hned dvěma příspěvky. Během prvního dne vystoupila paní prorektorka pro zahraniční vztahy Lenka Stejskalová v rámci panelové diskuse na téma „Jak překonat jednu z bariér výjezdů: Uznávání mobilit v Erasmu", kde společně se zástupci zahraničního oddělení Vysoké školy ekonomické a Masarykovy univerzity diskutovali o problémech spojených s uznáváním předmětů nebo praktických stáží ze zahraničních mobilit.

 

Druhého příspěvku na téma Strategie internacionalizace na ŠKODA AUTO Vysoké škole a Talentové programy ve ŠKODA AUTO a.s. se ujaly zástupkyně zahraničního oddělení Barbora Bukovanová a Denisa Římalová společně s odborníkem na spolupráci s vysokými školami ze společnosti ŠKODA AUTO a.s. Tomášem Dostálem.

 

Věříme, že aktivní zapojení ŠAVŠ na fóru mezinárodního vysokoškolského vzdělávání Czeducon přispěje ke zvýšení povědomí o ŠKODA AUTO Vysoké škole nejen mezi českými ale i zahraničními vzdělávacími institucemi.


RSS
Tento web používá k poskytování funkcí a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o podmínkách používání těchto stránek najdete zde.