Praktické informace a ubytování

Umístění školy - doprava

Areál ŠAVŠ Na Karmeli je situován do historické části města, dobře dosažitelný z autobusového nádraží, železniční zastávky Mladá Boleslav-Město, i vlastní dopravou autem. V bezprostřední blízkosti školy se nachází dva parkovací domy (parkovací dům Jaselská, parkovací dům Militká na Staroměstském náměstí) a několik parkovacích ploch (Českobratrské náměstí, Komenského náměstí).

Mapa pro motoristy

Mapa pro pěší

Ubytování

ŠKODA AUTO Vysoká škola nevlastní žádné ubytovací zařízení, ale může doporučit níže uvedené ubytování. V případě potřeby se obracejte na jednotlivé ubytovatele.

Mladá Boleslav

PENZION UNO
Adresa: Nádražní 287, Čejetičky, 293 01 Mladá Boleslav
Kontakt: p. Koudelková - mail: jitka.koudelkova@uno-group.cz, tel. 326 731 879, (+420) 603 589 413
Web: www.uno.mbfirmy.cz

Penzion UNO se nachází přibližně 2,5 km od školy (dostupnost autem, autobusem cca 7 min). Studenti mají k dispozici parkoviště. V blízkosti Penzionu UNO se nachází hlavní vlakové nádraží. V nabídce jsou 2, 3 a 5 lůžkové pokoje. Cena za lůžko cca 4 500 Kč/měsíc. Kauce ve výši jedné měsíční platby (4 500Kč).

Pro ubytování je třeba se prokázat potvrzením o studiu.

DOMOV DĚTÍ A MLÁDEŽE
Adresa: Boženy Němcové 665, 293 01 Mladá Boleslav
Kontakt: p. Havrdová: vedouci@dm.spsmb.cz, tel. 732 702 344

Ubytování se nachází 700 m od školy. Parkoviště není k dispozici. V nabídce jsou 2 – 4 lůžkové pokoje. Cena cca 2 000 Kč/měsíc. Vysokoškolští studenti jsou ubytováni v domě se samostatným vchodem, zcela odděleně od středoškoláků, jímž slouží jiná část ubytovacího zařízení DDM.

Pro ubytování je třeba se prokázat potvrzením o studiu. Ubytování je určeno pouze pro české studenty.

UBYTOVÁNÍ NA KARMELI
Adresa: Českobratrské náměstí 75, 29301 Mladá Boleslav
Kontakt: p. Jindráková - mail: info@ubytovaninakarmeli.cz , tel: 777 624 499, p.Nedvěd: 602 422 411
Web: www.ubytovaninakarmeli.cz

Ubytování ve 2-4 lůžkových pokojích, přibližně 50 m od školy. Parkoviště není k dispozici. V objektu je možné domluvit večeře. Cena za lůžko 4 000 Kč/měsíc. Pro ubytování je nutné se prokázat potvrzením o studiu. Smlouva se uzavírá standardně na celý akademický rok. Po předchozí dohodě s ubytovatelem lze smlouvu uzavřít na kratší lhůtu.

UBYTOVÁNÍ FIRMY ARIETE

Adresa: Pražská 130, 29301 Mladá Boleslav

Kontakt: p. Štiková, email: danastikova@seznam.cz, mobil: (+420) 774 618 770

Web: www.ariete-group.eu

Nově postavená ubytovna, která se nachází 3 km od školy (dostupnost autem, autobusem) nabízí 16 luxusně vybavených oddělených bytových jednotek se 2 pokoji a vlastním sociálním zařízením včetně kuchyňského koutu. Pokoje jsou kompletně vybaveny a v každém z nich jsou 2 lůžka. Studenti mají k dispozici parkoviště. Cena za lůžko je 5000 KČ/měsíc.

APARTMENTS MB s.r.o.

Adresa:Tř. Václava Klementa 209, 293 01 Mladá Boleslav

Kontakt: +420 728 171 171, office@apartmentsmb.cz

Web: www.apartmentsmb.cz

Společnost APARTMENTS MB s.r.o. se zabývá pronájmem bytů, které jsou zařízené a vybavené.

Nabízí byty  1+kk, 1+1, cena je 12 000Kč/ měsíc včetně záloh za energie. 2+kk,2+1, cena je 14.-15.000Kč/ měsíčně včetně záloh, 3+kk a 3+1 cena je 18.000Kč/měsíčně včetně záloh.

Byty si můžete prohlédnout na  www.apartmentsmb.cz.

Výše zmíněné ceny jsou platné v období akademického roku. Na základě rozhodnutí ubytovatele mohou být ceny v průběhu prázdnin navýšeny.

Zahraniční studenti, na které se vztahuje vízová povinnost, mohou zaslat objednávku ubytování přímo na ŠKODA AUTO Vysokou školu. Po obdržení objednávky studenti obdrží potvrzení o ubytování, které je možné použít pro vízové účely.

Pokud se rozhodnete pro pronájem bytu, pro vízové účely je potřeba předložit potvrzení o pronájmu, které splňuje kritéria stanovená Ministerstvem vnitra ČR. Více na webu MV ČR.

Praha

Studenti se mohou ubytovat na kolejích, které jsou poblíž areálu VŠE. Na výběr jsou levnější koleje, např. kolej Blanice (adresa Chemická 955), kde se ceny pohybují od 99 do 188 Kč za osobu a noc v závislosti na výběru pokoje. Další možností je využití o něco dražšího ubytování v ApartmanStudent (adresa Chemická 951), kde je cena za ubytování od 219 do 249 Kč/osoba/noc.

Studenti, kteří jsou již zapsáni do studia, vidí též podané inzeráty studentů, kteří hledají spolubydlícího nebo nabízí ubytování, v informačním systému školy AIS na tzv. Nástěnce.

Mladá Boleslav

Studenti vysoké školy si mohou v pracovních dnech v jídelnách ŠKODA AUTO zakoupit  jedno hlavní jídlo (například oběd) za cenu 25 až 50 Kč podle vybraného pokrmu. Stravování je zajišťováno společností Aramark, jejíž provozovna je také v areálu Na Karmeli.

Praha

Pro stravování mohou studenti využít menzu VŠE, která je umístěna v přízemí budovy. Každý den je na výběr ze 2 polévek a 6 hlavních jídel (ceny přibližně do 60 Kč). Studenti mají nárok na 1 dotované jídlo denně. V budově jsou také rozmístěné výdejní automaty.