Continental Automotive Czech Republic s.r.o.

Continental Automotive Czech Republic s.r.o., závod Brandýs nad Labem

 

Výrobní závod společnosti Continental Automotive v Brandýse nad Labem patří se svými téměř 3000 zaměstnanci mezi největší zaměstnavatele Středočeského kraje. Může se pyšnit dlouhou historií, vznikl totiž privatizací části dřívějšího státního podniku PAL Kbely.

Brandýský závod se specializuje na výrobu elektroniky pro automobilky z celého světa. Do výrobkového portfolia patří multimediální přístroje, autorádia, ovládací panely klimatizací, dotykové displeje infotainmentu, palubní přístroje a řídící jednotky. Závod disponuje také vlastní lisovnou a lakovnou plastů, kde vznikají plastové díly pro elektronickou výrobu.

Zajímavostí je i technologie Optical Bonding, která zvyšuje kontrast displejů používaných v brandýských výrobcích a přispívá tak k vyšší bezpečnosti na silnicích. Displeje jsou totiž lépe čitelné i na přímém slunci.

V roce 2017 byl uveden do provozu nový automatizovaný sklad, který funguje zcela bezpapírově. Automatizace postupně roste i ve výrobě, kde se na linkách zavádějí kolaborativní roboty. Ty ulevují operátorům od rutinních nebo ergonomicky náročných operací a uvolňují jim ruce pro složitější montážní práce.

 

Continental v České republice

V České republice působí společnost Continental v lokalitách Adršpach, Brandýs nad Labem, Frenštát pod Radhoštěm, Horšovský Týn, Jičín, Ostrava, Otrokovice a Trutnov. Součástí koncernu je také servisní síť BestDrive. V České republice pracuje v Continentalu více než 14 000 zaměstnanců.

V závodech v ČR se vyrábí interiérová elektronika, řídící jednotky, senzory, brzdové systémy, komponenty ostřikovacích systémů, čerpadla, vysokotlaké pumpy, ventily, hadicové systémy či pláště pneumatik pro osobní a nákladní vozidla. Součástí některých lokalit jsou také vývojová centra s mezinárodní působností.

 

Korporace Continental

Společnost Continental AG byla založena roku 1871 v německém Hanoveru a v současné době patří mezi 5 největších dodavatelů automobilového průmyslu na světě. Continental vyvíjí průkopnické technologie a služby pro udržitelnou a vzájemně propojenou mobilitu lidí a zboží. Tato technologická společnost nabízí bezpečná, úsporná, chytrá a dostupná řešení pro vozidla, stroje, dopravní a logistické systémy. V současné době Continental zaměstnává více než 243 000 lidí v 60 zemích světa.

Tento web používá k poskytování funkcí a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o podmínkách používání těchto stránek najdete zde.