Continental Automotive Czech Republic s.r.o.

Continental Automotive Czech Republic s.r.o., závod Brandýs nad Labem

 

Společnost Continental v Brandýse nad Labem patří se svými cca 1700 zaměstnanci mezi největší zaměstnavatele Středočeského kraje. Může se pyšnit dlouhou historií, vznikla totiž privatizací části dřívějšího státního podniku PAL Kbely. Výroba z původních pražských prostor byla přesunuta do nového závodu v Brandýse nad Labem v letech 1997-98. Od roku 2008 stojí v Brandýse dva závody, z nichž každý se specializuje na jiný typ výroby.

Starší a větší závod Brandýs I vyrábí interiérovou elektroniku pro automobily. Automobilkám z celého světa dodává multimediální systémy, rádia, palubní přístroje, ovládací panely klimatizací a střešní moduly. Součástí výrobního programu jsou také desky plošných spojů jak pro výrobky kompletované v Brandýse, tak pro další závody Continental nejen v České republice. Od roku 2014 si závod Brandýs I sám vyrábí i některé plastové díly pro své produkty a tato výroba se bude dále rozšiřovat.

V mladším a menším závodě Brandýs II se vyrábějí mechanické komponenty pro pohonné systémy, konkrétně palivové dopravní jednotky. I ty putují k zákazníkům do celého světa.

Lokalita Brandýs nad Labem má také své oddělení výzkumu a vývoje s celosvětovou působností, prototypovou dílnu i laboratoře vybavené nejmodernější měřicí technikou.

 

Continental v České republice

V České republice působí společnost Continental ve výrobních závodech v Adršpachu, Brandýse nad Labem, Frenštátě pod Radhoštěm, Jičíně, Otrokovicích a Trutnově a v novém vývojovém centru v Ostravě. Součástí koncernu je také servisní síť BestDrive. V České republice pracuje v Continentalu více než 12 000 zaměstnanců.

V závodech v ČR se vyrábí interiérová elektronika, palivové dopravní jednotky, řídící jednotky motorů a převodovek, senzory, brzdové systémy, trysky ostřikovačů, čerpadla, vysokotlaké pumpy, ventily, hadicové systémy či pláště pneumatik pro osobní i nákladní vozidla, autobusy a speciální stroje.

 

Korporace Continental

Společnost Continental AG byla založena roku 1871 v německém Hannoveru a v současné době patří s ročním obratem více než 34 miliard eur k předním světovým dodavatelům automobilového průmyslu. Jako výrobce brzdových systémů, komponent pro pohonné soustavy, přístrojového vybavení, infotainment řešení, vozidlové elektroniky, pneumatik a technických výrobků z pryže a elastomerů přispívá společnost Continental k větší jízdní bezpečnosti a ke globální ochraně životního prostředí. Ve svých více než 300 lokalitách v 53 zemích světa zaměstnává Continental přibližně 200 000 pracovníků.