Siemens

Siemens, s.r.o., odštěpný závod Elektromotory Mohelnice

Siemens, s.r.o., odštěpný závod Elektromotory Mohelnice je největším závodem na výrobu nízkopaměťových asynchronních elektromotorů v Evropě. Zaměstnává téměř 2100 lidí. Denně podnik vyrobí až 4 tisíce elektromotorů, které jsou určeny především k pohonu průmyslových zařízení, jako jsou ventilátory, čerpadla, kompresory, obráběcí stroje či hydraulické komponenty. Siemens v Mohelnici vyrábí elektromotory od roku 1924, elektrotechnická výroba zde ale funguje již od roku 1904. Mohelnický Siemens je držitelem titulů Bezpečný podnik a Podnik podporující zdraví zaměstnanců a ceny Mosty za zaměstnávání zdravotně postižených.

 

Siemens Česká republika

 

Siemens patří mezi největší elektrotechnické firmy v České republice. Již 124 let je Siemens nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou moderních a inovativních technologií. S počtem 9,7 tisíce zaměstnanců se řadí mezi největší největší zaměstnavatele v Česku. Své technologie, produkty a služby dodává zákazníkům ze soukromého i státního sektoru v oblasti energetiky, zdravotnictví, průmyslové a veřejné infrastruktury a informačních technologií. Skupina podniků Siemens v České republice vykázala v obchodním roce 2013 obrat 32,9 miliard KČ. S objemem exportu, který dosáhl 21,6 miliard KČ, se Siemens v České republice řadí mezi největší exportéry.

Více informací naleznete na http://www.siemens.cz

 

Koncern Siemens AG

 

Skupina siemens Česká republika je součástí globálního elektrotechnického koncernu Siemens AG, který je přes 165 let synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu, spolehlivost a celosvětového působení. Siemens AG je největším poskytovatelem technologií šetrných k životnímu prostředí, které generují 43 % jeho celkového obratu. Ve finančním roce 2013, který skončil 30. září 2013, dosáhl Siemens obratu 75,9 miliard EUR s čistým ziskem 4,2 miliard EUR a zaměstnával 362 tisíc zaměstnanců po celém světě.

Více informací naleznete na http://www.siemens.com

 

Tento web používá k poskytování funkcí a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o podmínkách používání těchto stránek najdete zde.