ŠKODA AUTO a.s.

ŠKODA AUTO se sídlem v Mladé Boleslavi v České republice patří k nejstarším automobilkám na světě. Počátky společnosti sahají do roku 1895, kdy Václav Laurin a Václav Klement vytvořili podnik, který položil základy více než stoleté tradice výroby českých automobilů.

Značka ŠKODA je více než 20 let součástí koncernu Volkswagen. Během této doby se objemy prodejů skupiny ŠKODA AUTO podstatně zvětšily a její produktové portfolio se výrazně rozšířilo. V současné době ŠKODA AUTO zaměstnává po celém světě více než 26 400 osob.

Skupina ŠKODA AUTO má výrobní závody v České republice a v Indii a vyrábí auta také v Číně, Rusku, na Slovensku, na Ukrajině a v Kazachstánu.

V roce 2000 společnost ŠKODA AUTO založila první firemní vysokou školu v České republice – ŠKODA AUTO Vysokou školu, která se tak stala součástí skupiny ŠKODA. Zástupci ŠKODA AUTO jsou rovněž členy správní a dozorčí rady školy.

Naši studenti mají možnost ve ŠKODA AUTO absolvovat svou povinnou odbornou praxi, zároveň mohou spolupracovat s jejími odborníky při vytváření studentských závěrečných pracích.

ŠKODA AUTO Vysoká škola se v rámci výzkumné a tvůrčí činnosti učitelů zapojuje i do projektů pro ŠKODA AUTO. Například v oblasti logistiky patří mezi řešené projekty  Analysis of conditions for MC1 implementation from the viewpoint of overall effectiveness. Výměna zkušeností a best practices se ŠKODA AUTO probíhá take v rámci projektu DNDS - Developing New Distribution Skills for SMES and HEI Students. Na dalších projektech se intenzivně pracuje

Kariéra ve ŠKODA AUTO