Pohledem studentů

Filip si pro svou povinnou praxi vybral mezinárodní poradenskou společnost PwC. Jak říká, praxi by určitě doporučil studentům finančního oboru, který u nás také sám studuje. Čím ho ale PwC vlastně zaujalo? A proč si ze široké škály partnerů, které máme, vybral právě PwC? Přečtěte si celý rozhovor!
​Nedílnou součástí studia na naší škole je praxe studentů - půlroční v bakalářském studiu, tříměsíční v navazujícím magisterském studiu. Krátce po své praxi má i náš student David, který své praktické zkušenosti získával u jedné z partnerských firem školy - Porsche Inter Auto CZ, největšího prodejce vozů Volkswagen,  Audi a ŠKODA a importéra značky Porsche v České republice.  Měl tak jedinečnou možnost stát se součástí týmu HR/PR jednoho z největších prodejců automobilů v České republice.
​Stáž bych doporučila každému, je to super způsob poznat sám sebe, velkým plusem je osvojení si jazyka, zvyklostí v jiné zemi a hlavně je to nezapomenutelná zkušenost.
Pracovala jsem na oddělení nákupu v týmu Projektů, který se skládal z 16 skvělých kolegů, kteří mi vždy a rádi se vším pomohli, když jsem potřebovala. Začátek byl poměrně náročný, bylo zde hodně zařizování, co se týče bankovního účtu a přístupů do všech Bentley systémů, tj. SAP, TEVON, AVON, B-release.
​Martin Dolejší, student našeho navazujícího magisterského oboru Globální podnikání a marketing, se v rámci svého studia stihl do zahraničí podívat již třikrát - naposledy se zúčastnil prestižního amerického programu Global Village. Martina jsme vyzpovídali a vy se tak můžete dozvědět, jak hodnotí nejenom program Global Village, ale také své zahraniční výjezdy do Finska a Velké Británie.
​Pětitýdenní program přivádí z celého světa dohromady studenty, mladé profesionály a podnikatele z různých odvětví. Ti se během kurzů, panelových diskuzí, exkurzí podniků a organizací, debat, konzultačních projektů, prezentací zemí, výletů do New York City a Washington, D. C. a kulturních událostí učí dovednosti a poznávají náhledy, které jsou potřebné k tomu, aby se člověk stal úspěšným leaderem.
​Mohu potvrdit, že výjezdy do zahraničí jsou pro formování samostatnosti, nabytí nových zkušeností a poznání fajn lidí skvělou příležitostí, kterou by měli mladí lidé využívat.
Do italského přístavního městečka Ancony se v rámci svého výměnného studijního pobytu vydala naše studentka Veronika Brzková. Při organizaci pobytu jí byla velmi nápomocna tamní studentská organizace, která jí pomohla se lépe v cizím prostředí adaptovat.
Do Bentley ročně posíláme až 15 studentů – možná tak v příštím roce vycestujete právě vy! Chcete se o praxi v této luxusní automobilce dozvědět více? Na podzim pro vás chystáme další Bentley Days, kde Vám povíme více!
Ještě jste nenalezli tu správnou povinnou praxi pro následující semestr? Praxi můžete nalézt třeba také přes náš informační systém AIS, stejně jako naše studentka Iva Kvardová, která svou povinnou praxi strávila na oddělení Prodeje a marketingu v Gran Hotelu Son Net na Baleárských ostrovech.

RSS