Pohledem studentů

Naše škola nabízí mnoho možností pro výměnný zahraniční pobyt - vybrat si ze široké škály nabízených zemí tak nebylo vůbec jednoduché. Má volba nakonec padla na FH Oberösterreich Steyr v Rakousku.

V období 10. 2. 2014 až 25. 7. 2014 jsem měla příležitost být součástí oddělení nákupu ve společnosti Bentley Motors Ltd. se sídlem v Crewe – malém městě, které se nachází v severozápadní části Velké Británie.

Pobyt v Bentley bych každému vřele doporučila, protože je to jedinečná možnost jak vyzkoušet znalosti ze školy v praxi a šest měsíců je dostatečná doba na to, aby člověk zjistil, jak procesy v rámci nákupního oddělení skutečně fungují.
Obrovskou zkušeností pro mne byla možnost osamostatnit se v cizí zemi, používat pro komunikaci denně cizí jazyky a v neposlední řadě získání mnoha přátel a kontaktů z celé Evropy.
​Během své praxe jsem byla zodpovědná za veškerou dokumentaci spojenou s prodejem a za objednávky vozů z německého výrobního závodu na základě objednávky od dealera z tzv. Porsche Center.
Možnost strávit několik měsíců jako praktikant v SVW pro mě byla, je a bude nádherným zážitkem, životní zkušeností a neocenitelnou možností získat rozhled světového formátu při práci v mezinárodním týmu.
​Když jsem se rozhodovala, kam bych chtěla na povinnou praxi v pátém semestru, bylo mi jasné, že nechci zůstat v ČR.
Jeden z mnoha benefitů, který přináší program ERASMUS, je internacionalizace studijního prostředí. Máme proto možnost se dnes a denně setkávat s mnoha kulturami, vzájemně se poznávat, objevovat a učit se od sebe. A jak se na svůj pobyt dívá Felix Böttner, který u nás studoval v zimním semestru 2013/2014? Posuďte sami…
Využil jsem své dosavadní znalosti, získal jsem bohatší přehled o podnikání v oblasti informačních technologií, dokázal jsem spojit teorii ze základů managementu a projektového řízení s praxí a získat tak cenné dovednosti.
​Student 1. ročníku magisterského studia Vít Pečínka se s námi podělil o své zkušenosti ze svého studijního pobytu ve Finsku.

RSS