Pohledem studentů

Mým každodenním úkolem bylo vyjednávat slevy s dodavateli a zajišťovat plynulý tok objednávek v interním systému Workflow.

One of the main reasons why I decided  on Škoda Auto University was the possibility for extensive internships, not only at Škoda Auto a.s. but also abroad with companies such as VW, Audi, Seat and Bentley.

Naše škola nabízí mnoho možností pro výměnný zahraniční pobyt - vybrat si ze široké škály nabízených zemí tak nebylo vůbec jednoduché. Má volba nakonec padla na FH Oberösterreich Steyr v Rakousku.

V období 10. 2. 2014 až 25. 7. 2014 jsem měla příležitost být součástí oddělení nákupu ve společnosti Bentley Motors Ltd. se sídlem v Crewe – malém městě, které se nachází v severozápadní části Velké Británie.

Pobyt v Bentley bych každému vřele doporučila, protože je to jedinečná možnost jak vyzkoušet znalosti ze školy v praxi a šest měsíců je dostatečná doba na to, aby člověk zjistil, jak procesy v rámci nákupního oddělení skutečně fungují.
Obrovskou zkušeností pro mne byla možnost osamostatnit se v cizí zemi, používat pro komunikaci denně cizí jazyky a v neposlední řadě získání mnoha přátel a kontaktů z celé Evropy.
​Během své praxe jsem byla zodpovědná za veškerou dokumentaci spojenou s prodejem a za objednávky vozů z německého výrobního závodu na základě objednávky od dealera z tzv. Porsche Center.
Možnost strávit několik měsíců jako praktikant v SVW pro mě byla, je a bude nádherným zážitkem, životní zkušeností a neocenitelnou možností získat rozhled světového formátu při práci v mezinárodním týmu.
​Když jsem se rozhodovala, kam bych chtěla na povinnou praxi v pátém semestru, bylo mi jasné, že nechci zůstat v ČR.
Jeden z mnoha benefitů, který přináší program ERASMUS, je internacionalizace studijního prostředí. Máme proto možnost se dnes a denně setkávat s mnoha kulturami, vzájemně se poznávat, objevovat a učit se od sebe. A jak se na svůj pobyt dívá Felix Böttner, který u nás studoval v zimním semestru 2013/2014? Posuďte sami…

RSS