Logistika a management kvality
Od ledna 2019 budou nově studenti přijímáni do specializace Logistika a management kvality. Specializace Logistika a management kvality propojuje nenovější trendy v oblasti managementu nákupu, výroby, logistiky a kvality se zvláštním důrazem na automobilový průmysl.

Podnětem pro vznik specializace byly konkrétní požadavky předních českých výrobců automobilového průmyslu v čele se společností ŠKODA AUTO a.s. Díky rozsáhlé spolupráci se společností ŠKODA AUTO a.s. se tak studenti seznámí s řešeními, která získala evropské uznání: logistický systém ŠKODA AUTO a.s., oceněný jako nejlepší evropský logistický projekt roku nebo závod ve Vrchlabí, který získal mezinárodní ocenění továrna roku.

Kvalitní akademický sbor školy realizuje nejenom výukovou a vědeckovýzkumnou činnost, ale řeší také řadu praktických projektů pro přední světové průmyslové společnosti a působí jako auditoři a znalci. Talentovaní studenti pak mají možnost se na řešení vědeckovýzkumných projektů a projektů pro přední průmyslové výrobce v České republice sami podílet.
Standardem je výuka formou manažerských her, navíc je možné absolvovat specializované předměty, vyučované v Lean centru, novém tréninkovém komplexu společnosti ŠKODA AUTO a.s. Kromě zvaných přednášek expertů z praxe si v oborových předmětech studenti mohou zvolit také čtyři předměty, ve kterých představí management nákupu, výroby, logistiky a kvality přímo manažeři ze společnosti ŠKODA AUTO a.s.

V rámci studia je rovněž možné získat certifikát Evropské logistické asociace cEJLog nebo odborný certifikát Logistický management pod záštitou České logistické asociace.

Do pátého semestru studia je ke zvýšení uplatnitelnosti absolventů zařazena povinná praxe studentů. Pro povinné praxe si studenti nejčastěji volí společnost ŠKODA AUTO, jiné partnerské společnosti ŠKODA AUTO Vysoké školy či zahraniční podniky, především v rámci koncernu Volkswagen, do kterých vyjíždí za podpory programu Erasmus +.

Studenti mohou v rámci programu Erasmus strávit také semestr či dva na některé z více než třiceti partnerských univerzit školy. ŠKODA AUTO Vysoká škola nabízí rovněž velmi zajímavé projekty mimo Erasmus a je tak možné si pro svou zahraniční zkušenost zvolit i destinace jako Čína, Indie, Jižní Korea či USA.

Absolventi specializace si mohou své znalosti a dovednosti dále prohloubit v rámci navazující magisterské specializace Řízení mezinárodních dodavatelských řetězců  . Vzhledem k rozšířenému a komplexnímu společnému základu všech bakalářských specializací je student připraven ke studiu také ostatních magisterských specializací, které škola nabízí. Studijní plán 

Kompletní informace k přijímacímu řízení a podmínky nutné pro přijetí naleznete ZDE.

Profil absolventa

Absolvent specializace Logistika a management kvality je vybaven nejenom hlubokými znalostmi managementu a technologií nákupu, výroby, logistiky a kvality, ale i praktickými dovednostmi a zkušenostmi, které získává v průběhu výuky, tvorby bakalářské práce, ale zejména povinné podnikové praxe. Pro praxi si nejčastěji volí společnost ŠKODA AUTO a.s., jiné partnerské společnosti ŠKODA AUTO Vysoké školy či zahraniční podniky, především v rámci koncernu Volkswagen, do kterých vyjíždí za podpory programu Erasmus +.
ŠAVŠ
ŠAVŠ
ŠAVŠ
ŠAVŠ
ŠAVŠ
ŠAVŠ

Uplatnění absolventů

Absolventi nacházejí uplatnění jako specialisté a manažeři odborných útvarů zejména pro automobilový, elektrotechnický a strojírenský průmysl.

Absolventi pracují na pozicích, jako jsou:
specialista nákupu; specialista logistiky, skladování a dopravy; specialista/manažer výroby; specialista distribuce; projektový manažer a dalších.
Tento web používá k poskytování funkcí a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o podmínkách používání těchto stránek najdete zde.