Ostatní projekty

Projekt "Developing New Distribution Skills for SMEs and HEI students"

Projekt "Developing New Distribution Skills for SMEs and HEI students" bude řešen v době od října 2011 do září 2014 univerzitami ve Steyru (Rakousko), Gdaňsku (Polsko) a Anconě (Itálie) za podpory Evropské unie, jejíž dotace tomuto projektu přesahuje 250 000 eur.

 


Smyslem projektu je připravit studenty vysokých škol i pracovníky malých a středních firem (dealerů) pro požadavky nových forem a způsobů prodeje v jedenadvacátém století. Na základě průzkumu u dealerů různých značek (např. ŠKODA či KTM) v pěti různých evropských zemích (Česká republika, Polsko, Rakousko, Německo, Itálie) budou určeny problémové oblasti, v nichž by bylo vhodné vzdělávat potenciální i současný prodejní personál v oblasti automobilového průmyslu.

 

 
 
Výměna zkušeností mezi podniky a vysokými školami přispěje k lepšímu uplatnění absolventů a ke kvalitnějším vzdělávacím programům. Na ŠKODA AUTO Vysoké škole budou z projektu těžit především studenti oboru bakalářského studia Podniková ekonomika a management obchodu, kteří mohou očekávat předmětové inovace a užší spolupráci s obchodníky - dealery ve vzdělávacím procesu. Je možné, že se objeví zcela nové kurzy, zaměřené zvláště na problematiku prodeje automobilů i motocyklů.
 

 Více informací na webu DNDS

 

 

Projektový seminář "Europa im Wandel"

V rámci studia německého jazyka na ŠAVŠ se vybraní studenti mohou zúčastnit týdenních projektových seminářů „ Europa im Wandel “, které probíhají ve spolupráci s partnerskou školou Fachhochschule Münster. Semináře probíhají vždy v listopadu (Münster) a v dubnu (Mladá Boleslav). Během uplynulých devíti let se seminářů zúčastnilo již přes 80 studentů ŠAVŠ.
 
Seminář je rozdělen vždy do několika tematických částí -  ekonomická, obecně vzdělávací a doprovodné (kultura, sport). Úvodní navození problematiky v ekonomické a vzdělávací části je vždy zprostředkováno nejen setkáním s odborníkem v dané oblasti, ale i předem připravenými prezentacemi samotných studentů.

 

Při následném řešení zadaného úkolu nebo projektu je kladen důraz především na aktivní komunikaci mezi skupinami českých a německých studentů. Pro studenty ŠAVŠ je to jednak efektivní forma prohlubování komunikativních, interkulturních i odborných kompetencí a jejich uplatnění v praxi, tak i nenahraditelná forma pro vzájemné poznání a pochopení cizích kultur.
 

Ingolstadt International Winter School

Partnerská škola FH Ingolstadt připravila pro studenty zimní školu, do které přizvala i studenty ŠAVŠ. Projekt se uskutečnil od 11.2 do 24.2. 2012 přímo v Ingolstadtu. Účastníky čekalo intenzivní studium v mezinárodních skupinách, exkurze a bohatý doprovodný program.

Green Solutions for Business and Industry

2014 - 2017

Erasmus + KA2

The project Green Solutions for Business and Industry aims at sharing good practices in Green Business educational process with close connection to industrial enterprises. The project will help participants to understand and deal with company values using a balanced approach to economic and environmental efficiency. Organisations have been facing changing conditions for several years. In addition to increasing diversity and dynamics, environmental issues have become increasingly important. Social, political and economic demand for sustainable solutions forces organizations to consider the impact of their activities on environment and to develop sustainable strategies for their product and service offerings, supply chains, manufacturing and transport, among other business related issues.

http://gsbi-project.webnode.cz/

Letní škola českého jazyka

ŠKODA AUTO Vysoká škola navázala v roce 2011 spolupráci s VGNA v Moskvě (Всероссийская государственная налоговая академия Министерства финансов Российской Федерации) a zahájila ji prvním společným projektem, letní školou českého jazyka.

 

Během dvoutýdenního pobytu ruských studentů a pedagogického doprovodu absolvovali účastníci výuku základů češtiny a bohatý kulturně-poznávací program.  Na organizaci a zajištění spolupracovali i studenti ŠAVŠ.

 

Pro obě strany představoval projekt nové poznatky v oblasti interkulturní komunikace, nový náhled na ruskou/českou mentalitu, i řadu praktických znalostí a zkušeností. Ruští studenti jsou doposud v kontaktu s lektorkami češtiny a někteří se již rozhodli ucházet se o studium v magisterském stupni studia na ŠKODA AUTO Vysoké škole v dalším akademickém roce.
 
Tento web používá k poskytování funkcí a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více o podmínkách používání těchto stránek najdete zde.