Treasure Hunt

Na ŠKODA AUTO Vysoké škole byl  vykopán zlatý i stříbrný poklad | ŠKODA AUTO Vysoká škola

Na ŠKODA AUTO Vysoké škole byl vykopán zlatý i stříbrný poklad | ŠKODA AUTO Vysoká škola

23. 1. 2019

K oslavám 100. výročí založení republiky proběhla na ŠKODA AUTO Vysoké škole soutěž Treasure Hunt.

ŠKODA AUTO Vysoká škola vyhlásila k oslavám 100. výročí založení republiky soutěž Treasure Hunt, která odstartovala symbolicky 28. října 2018. Do soutěže se přihlásilo 80 týmů, které soutěžily o zlatou a stříbrnou minci. Oba poklady mají od 15. ledna své majitele.

Lovci pokladu netrpělivě vyhlíželi každou neděli hádanku či soutěžní úkol. Po dobu osmi týdnů sbíraly týmy body za správné odpovědi např. řešením anagramů, křížovek, plněním úkolů v terénu a dozvěděli se třeba i to, kde všude jsou stromy svobody. Někteří nachodili či najezdili v rámci jednoho úkolu i 200 km a soutěžili dlouho do noci.
Vítězný tým Riddle Solvers získal maximální možný počet bodů – tedy 88. O druhé místo se strhl dramatický souboj a s ohledem na rovnost bodů po posledním soutěžním úkolu rozhodovala o 2. místě dodatečná rozstřelová hádanka. Morseovu abecedu rychleji zvládl tým s názvem 3 lovci pokladů a odnáší si tak 2. místo. Na třetí příčce se umístili lovci z týmu FAJA.

V úterý 15. ledna odpoledne se soutěžící sešli na slavnostním vyhlášení v prostorách InnoCube ve Vzdělávacím centru Na Karmeli. Od rektora ŠKODA AUTO Vysoké školy doc. Ing. Pavla Mertlíka, CSc. vyslechli poděkování za účast a převzali zlatý dukát Vznik ČSR – Washingtonská deklarace a stříbrnou minci – Alois Rašín. „Vysoká účast nás mile překvapila a věřím, že se potkáme při nějaké další akci, které na ŠKODA AUTO Vysoké škole pravidelně pořádáme," ukončil setkání Pavel Mertlík.

Kompletní výsledky soutěže najdete pod tímto odkazem.