Projekt Formula student

Tým CTU CarTech zabodoval v italském Varanu|ŠKODA AUTO Vysoká škola

Tým CTU CarTech zabodoval v italském Varanu|ŠKODA AUTO Vysoká škola

1. 8. 2019

Osm studentů ŠKODA AUTO Vysoké školy v rámci mezinárodního projektu Formula Student soutěží s prototypem závodní formule ve čtyřech zemích Evropy za CTU CarTech. Tým složený ze studentů Fakulty strojní, Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze a ŠKODA AUTO Vysoké školy je rozdělen na technickou a projektovou skupinu.

V rámci projektu vyrábí stovky týmů z nejrůznějších univerzit po celém světě prototypy malých závodních formulí, s kterými měří své síly během letních měsíců na sluncem rozpálených okruzích v Nizozemí, Itálii, Španělsku a v České republice.

První závod letošní tour se konal v nizozemském Assenu. Barvy týmu za ŠKODA AUTO Vysokou školu hájili Zdeněk Simek a Ondřej Nauč, kteří se v celkovém pořadí umístili na 11. místě z celkem 34. závodních týmů. Poslední červencový víkend strávili členové týmu v Itálii. Na místním závodním okruhu ve Varanu zaznamenali obrovský úspěch a se svým monopostem se umístili na krásném 3. místě v součtu bodů ze všech disciplín. Samostatná kategorie Business plan, která je vedena našimi studenty, se umístila v TOP10 na 9. místě. Za týmový úspěch bojovali Tomáš Chvojka se Zdeňkem Simkem. Tomáš Chvojka je členem týmu Formula Student CTU CarTech už třetím rokem a jak sám říká: „Musíme do toho vložit hlavně to srdíčko.“

V Itálii byli studenti CTU CarTech pozváni do týmu F1 Toro Rosso. Tento závodní tým je považován za jednu z největších ikon motorsportu a pro studenty bylo příjemným zpestřením navštívit skutečné profesionály.

Nyní je kompletní tým zpět v České republice a připravuje se na předposlední závod letošní sezóny, který se uskuteční v severočeském Mostu. Zde vyzkouší svůj monopost a také první závodní zkušenosti naši studenti Petr Poláček a Jiří Valtr, kteří tým nadšených konstruktérů obohatili svými nápady letos poprvé. Petr Poláček přiblížil podmínky, jaké je nutné splnit při samotném závodě: „Při účasti na závodech musí týmy předvést to nejlepší, jak v dynamických disciplínách, tak ve statických disciplínách typu Business plán.“

Právě disciplína Business plán je parketou studentů ŠKODA AUTO Vysoké školy. Jedná se o tvorbu a prezentaci fiktivního investičního záměru, který je hodnocen potenciálními investory v průběhu závodů. Tito investoři bývají zpravidla zástupci nadnárodních společností jako Continental, Valeo či Bosch. V loňské sezóně se našemu týmu podařilo dosáhnout několika zajímavých umístění. Za vyzdvižení stojí 3. místo v rámci závodů v České republice v konkurenci více než 30 týmů z celého světa.

Pevně věříme, že na úspěchy loňské sezóny naváže náš tým i při letošní tour.

Spoluautoři článku: Petr Poláček, Tomáš Chvojka

Foto: Petr Poláček, Tomáš Chvojka