Partnerství ŠAVŠ a IBM

ŠKODA AUTO Vysoká škola a technologická společnost IBM přináší studentům praxi v oboru IT

ŠKODA AUTO Vysoká škola a technologická společnost IBM přináší studentům praxi v oboru IT

11. 9. 2019

Společnost IBM se stala pro ŠKODA AUTO Vysokou školu renomovaným partnerem pro zajištění digitálních znalostí studentů nového programu Podniková ekonomika a manažerská informatika. ŠAVŠ a společnost IBM budou společně usilovat o prohloubení spolupráce mezi teorií a praxí za účelem zvyšování kvality výuky a výzkumu. IBM v rámci partnerství umožní studentům nového programu získat praxi v oboru s přístupem k nejnovějším technologiím v oblasti IT.

ŠAVŠ partnerstvím s IBM reaguje na požadavky trhu práce, kde roste poptávka po manažerech se zkušenostmi z průmyslového segmentu v kombinaci s IT dovednostmi. Na tuto problematiku navázala ŠAVŠ také nově spuštěným studijním programem Podniková ekonomika a manažerská informatika.

Společnost IBM v rámci partnerství umožní studentům programu Podniková ekonomika a manažerská informatika získat praxi v oboru s přístupem k nejnovějším technologiím v oblasti IT. Studenti přihlášeni do nového programu mají tedy jedinečnou šanci získat cenné zkušenosti z teorie i praxe.

Absolvent bakalářského prezenčního studia Podniková ekonomika a manažerská informatika bude disponovat všemi dovednostmi a znalostmi z ekonomické, manažerské, marketingové a IT oblasti, které potřebuje manažer pohybující se v mezinárodním prostředí. Teoretické znalosti absolventů budou doplněny praktickým vhledem do fungování podnikové praxe partnerských firem ŠKODA AUTO Vysoké školy díky povinné praxi, která je již tradičně součástí výuky.