NOVINKA PRO STUDENTY ŠAVŠ

Elektronické potvrzení o studiu | ŠKODA AUTO Vysoká škola

Elektronické potvrzení o studiu | ŠKODA AUTO Vysoká škola

13. 1. 2020

Akademický informační systém ŠKODA AUTO Vysoké školy nyní umožňuje studentům vygenerovat elektronické potvrzení o studiu. Studenti tak snadno získají potvrzení bez potřeby osobní návštěvy studijního oddělení.

V Akademickém informačním systému (AIS) byla zveřejněna novinka, která umožňuje studentům ŠAVŠ vygenerovat elektronické potvrzení o studiu. Studenti tak získají plnohodnotné potvrzení bez potřeby osobní návštěvy studijního oddělení. Elektronické potvrzení o studiu je plnohodnotnou variantou potvrzení o studiu vytištěného na papíře, orazítkovaného a podepsaného odpovědnou osobou.

Elektronické potvrzení o studiu je nyní tedy možné vygenerovat v Portálu studenta v aplikaci Potvrzení o studiu. Potvrzení ve formátu PDF opatřené elektronickou pečetí ŠAVŠ je následně nejpozději do jedné hodiny automaticky k dispozici v Uložišti dokumentů.

Elektronické potvrzení je opatřeno elektronickou pečetí a vyhovuje současné legislativě EU, a proto má minimálně stejnou důvěryhodnost jako jeho papírová varianta.

 

Elektronické potvrzení o studiu může být použito:

  • k následnému předání třetí straně elektronicky – např. zaslat do banky či na úřad (e-mailem nebo prostřednictvím speciálního formuláře, pokud ho třetí strana má) 
  • lze nechat vytisknout a ověřit na CzechPointu kam lze soubor  přinést na flash disku nebo ještě jednodušeji předem nahrát on-line do úschovny