Porsche Day na ŠAVŠ

Porsche Day seznámil studenty ŠKODA AUTO Vysoké školy s možnostmi kariérního růstu v rámci společnosti Porsche Inter AUTO CZ

Porsche Day seznámil studenty ŠKODA AUTO Vysoké školy s možnostmi kariérního růstu v rámci společnosti Porsche Inter AUTO CZ

10. 3. 2020

Již čtvrtý ročník akce Porsche Day seznámil studenty ŠKODA AUTO Vysoké školy s možnostmi kariérního růstu v Porsche Inter Auto CZ (PIA CZ). Partnerskou smlouvu o vzájemné spolupráci uzavřely ŠKODA AUTO Vysoká škola a PIA CZ v roce 2015. Společnost Porsche od té doby nabízí studentům ŠAVŠ pracovní pozice k vykonávání praxí ve svých pobočkách v rámci celé ČR.

Ve středu 4. března měli studenti ŠKODA AUTO Vysoké školy jedinečnou možnost setkat se se zástupci společnosti Porsche Inter Auto CZ. Připravena pro ně byla zajímavá prezentace, která jim přiblížila nejenom historii a vznik Porsche Holdingu a Porsche Inter Auto CZ, ale především možnosti kariérního růstu právě v PIA CZ. Studentům se tak otevřela možnost se i v letošním roce ucházet o lukrativní praktikantské pozice na pobočkách PIA CZ po celé České republice.

V rámci prezentace vystoupila HR manažerka společnosti, Bc. Zuzana Müllerová, ředitel provozovny Porsche Praha – Smíchov Bc. Michal Kubišta. Dále také Natálie Hrčková či Josef Tochor, studenti ŠKODA AUTO Vysoké školy, kteří v rámci Porsche Inter AUTO CZ strávili svou povinnou praxi.

„Praxe v Porsche Praha Smíchov pro mě byla velmi inspirativní. Během půlroční stáže jsem prošel mnoha odděleními a získal tak celkový přehled o fungování firmy jako celku. Byla to pro mě aktivní práce, kde jsem se rozhodně nenudil. Část své praxe jsem strávil i prodejem vozů Lamborghini a Bentley, kde jsem se mohl dozvědět něco více o těchto drahých autech. Ve společnosti Porsche jsem poznal mnoho zajímavých a super lidí, kteří mi se vším, co jsem nevěděl, vždy pomohli. Děkuji za tu příležitost a určitě bych doporučil dalším studentům praxi v Porsche Praha Smíchov. “ komentuje svou pracovní zkušenost Josef Tochor

Celou akci poté doprovázely vozy Porsche 911 a Porsche Boxster GTS, které si zájemci mohli prohlédnout v Atriu vysoké školy. Na závěr akce byly pak pro výherce speciální facebookové soutěže připraveny testovací jízdy v Porsche 911.

Praktikanty z řad studentů ŠKODA AUTO Vysoké školy nabírá PIA CZ pravidelně již od roku 2015, kdy obě instituce podepsaly smlouvu o vzájemné spolupráci. Od té doby se v rámci společnosti vystřídala řada studentů, kteří se uplatnili na pozicích nejenom v rámci centrály firmy v oblasti HR a PR, ale také na jednotlivých provozovnách po celé České republice.