Hackathon VE ŠKODA AUTO

Úspěch studentů ŠAVŠ v ŠKODA Simply Clever Ideas Hackathonu

Úspěch studentů ŠAVŠ v ŠKODA Simply Clever Ideas Hackathonu

30. 6. 2020

Alexandr Nikipelov a Stanislav Tchuprin dosáhli skvělých výsledků ve ŠKODA Simply Clever Ideas Hackathonu. Studenti ŠAVŠ prokázali šikovnost, kreativitu, nasazení a přišli se zajímavým nápadem jak kontaktovat řidiče opuštěného vozu v případě nouze, nebezpečí nebo nehody. Pomocí mentorů připravili funkční prototyp a provedli proof-of-concept, který posuzovala porota složená z manažerů a zaměstnanců odborných útvarů ŠKODA AUTO a.s.

 

Projekt studentů ŠAVŠ Alexandra Nikipelova a Stanislava Tchuprina zaujal porotu složenou z manažerů a zaměstnanců odborných útvarů ŠKODA AUTO a.s. natolik, že dostal zelenou pro nasazení do praxe. Nyní je ve fázi přípravy implementační plán, kde se role obrátí. Studenti budou poradci a zároveň konzultanty při prezentaci projektu před jeho implementací do praxe.

 

„Tento Hackathon byl první v mém životě a jsem velmi rád, že jsem se toho mohl zúčastnit,“ říká Alexandr Nikipelov o zkušenosti s účastí v projektu a dodává: „Získal jsem svoji první zkušenost ve vedení IT projektů a také více jistoty ve schopnosti realizovat své nápady. Nejvíce se mi na Hackathonu líbila možnost komunikovat s různými mentory a potom na základě jejich rad pokračovat v realizaci nápadu. Pomoc každého mentora byla pro mě opravdu důležitá a obohacující. Skvělé byly také vytvořené prezentace, které během Hackathonu byly promítány a také pauzy na kávu, jídlo a sport. Celý program byl připraven velmi kvalitně a zážitky z Hackathonu jsem si zapamatoval na celý život."

 

 „O pořádaní hackathonu jsem se dozvěděl na webu školy, do té doby jsem na podobných akcích nebyl a nevěděl jsem, co očekávat. Ale již při příjezdu na místo konání jsem byl příjemně překvapen velmi vysokou úrovní provedení a organizací. Ihned po úvodní prezentaci, jsem si uvědomil, že to je přesně to, co jsem již dlouho hledal – místo, kde můžete realizovat své́ nápady a seznámit se s názory skutečných profesionálů. Vše probíhá formou start-upů. Vybrali jsme si jeden ze tří směrů a začali jsme rozvíjet myšlenku, která pomůže našim potenciálním klientům a zároveň bude ekonomicky výhodná. Během celé akce jsem cítil příliv motivace a dokonce i adrenalin, protože je třeba vše stihnout a udělat za pouhých 36 hodin. Pomáhali nám odborníci v těchto oblastech, kteří věděli jaké myšlenky jsou zvláště důležité pro reálné cíle společnosti. Na začátku jsem sám nečekal, že budeme moct dát reálné investice do dalšího vývoje projektu a vše bude záležet jen na nás. Když jsme pak dostali povolení k dalšímu rozvoji projektu, byli jsme nadšení a překvapení, že je to tak dostupné a v pohodě, že si každý student může navrhnout svůj inovativní projekt a získat pomoc pro jeho realizaci. Také jsme byli překvapení, že z naší univerzity se zúčastnili pouze 2 lidé, což je nepochybně chyba," hodnotí svojí účast v Hackathonu druhý ze studentů Stanislav Tchuprin. 

 

Přidáváme se mezi zástupy gratulantů. Oběma našim studentům přejeme hodně úspěchů při studiu a spousty skvělých nápadů!!!