Povinná praxe

POVINNÁ PRAXE VE SPOLEČNOSTI ŠKODA AUTO a.s. Evy Soustružníkové, studentky 6. semestru, oboru Řízení lidských zdrojů

 

Povinnou praxi jsem vykonávala v období od 2.9.2019 do 31.1.2020 ve společnosti Škoda Auto v Mladé Boleslavi na oddělení EEL. Nebylo pro mě těžké rozhodnout se, kam půjdu na povinnou praxi. Ve společnosti ŠA jsem pracovala již na praxi nepovinné a jelikož jsem tam byla velice spokojená, rozhodla jsem se na tomto místě zůstat. Společnost Škoda Auto se skládá z několika oblastí, a tudíž máte širokou škálu možností vybrat si, kde by právě vás bavilo pracovat a učit se novým věcem. Moje praxe proběhla v technickém vývoji na oddělení EEL, tedy vývoj elektriky/elektroniky — vývoj interiérového a exteriérového osvětlení vozu. Oddělení EEL má odpovědnost za vývoj a zkoušky vnějšího osvětlení vozu a elektroniky řízení světel, přídavných brzdových svítilen, strak světlometů a vizualizace a vývoj interiérového a periferního osvětlení vozu.

Pracovala jsem zde jako podpora sekretariátu a asistent vedoucího oddělení EEL. A jelikož mají oddělení EEL a EEK společný sekretariát, byla jsem podporou také pro toto druhé oddělení a vedoucího EEK. Toto oddělení se zabývá vývojem elektronických systémů a architektury vozu.

Jako podpora sekretariátu byla moje náplň práce především administrativního charakteru.Měla jsem na starosti zejména organizování termínů a analýzu potřebných informací a podkladů pro vedoucího, zpracovávání a administrativní zajišťování podkladů pro jednání s personalistikou, vedení vícejazyčné korespondence či přípravu pro jednání s dodavateli. Práce na této pozici mi nebyla cizí. Díky mé předchozí zkušenosti mi povinná praxe dala možnost ještě více prohloubit své znalosti a dovednosti v této oblasti, poznat více oddělení a vyzkoušet si, jaké to je mít zodpovědnost za svou práci a pracovat na plný úvazek.

Mezi další činnosti, které jsem vykonávala patřila například pomoc při organizaci teambuildingu a vánočního večírku. I takováto zkušenost mi ukázala, že není snadné organizovat akce pro velké množství lidí a zajistit, aby vše proběhlo podle plánu. Náplň práce mě velice upoutala už na začátku mého působení ve Škoda Auto. Zaujalo mě, že se mé znalosti rozvinou více směry. Práce je skvělou příležitostí ke zlepšení cizích jazyků. Osvojila jsem si některé poznatky nejen z personální oblasti, ale také z technické. Naučila jsem se, jak správně komunikovat s lidmi, jak je motivovat a řešit případné problémy. Poznala jsem, jak je důležité propojovat více oblastí současně pro lepší kooperaci s lidmi a jak významné je dokázat najít takovou cestu, která by vyhovovala oběma stranám, aneb komunikace, základ všeho.

K mé bakalářské práci mi byla tato zkušenost také velmi nápomocná. Na této pozici budu dále zůstávat, a tudíž doufám, že mi tato zkušenost k mé bakalářské práci bude přínosem i nadále. Jsem velice spokojená s pozicí, kterou jsem si vybrala pro vykonávání mé odborné praxe. Především kolektiv je značně důležitý, zejména při práci s lidmi a ten jsem si nemohla přát lepší. Poznala jsem báječné lidi, kteří mě podporují a baví mě s nimi pracovat. Právě díky nim chodím i nyní každý den do práce ráda, připravena na nové výzvy.