JIŘÍ MOTL

Jiří Motl nedávno absolvoval povinnou školní stáž, pro kterou si podle jeho slov, nemohl vybrat jiný podnik než ŠKODA AUTO a.s. Během stáže absolvoval několik školení na různá témata, účastnil se zajímavých jednání a spolupracoval na logistických projektech, dostal možnost udělat si certifikace, nebo získat oprávnění na řízení manipulační techniky.

 

"Stáž ve “škodovce” byla hlavní priorita už při výběru Vysoké školy, vyhrála ŠAVŠ," dodává Jiří Motl ke své povinné praxi.

 

Jsem tedy moc rád, že jsem svou povinnou praxi mohl absolvovat v největším a nejznámějším českém podniku. Mým oborem je logistika, kde jsem také absolvoval stáž a kde nadále působím jako stážista. Konkrétně pracuji v tréninkovém centru logistiky, kde učíme nové zaměstnance logistické činnosti, se kterými se setkají při vykonávání práce ve firmě. Jedná se například o jízdy na manipulačních technikách, vychystávání a zásobování linek, nebo školení na téma bezpečnost práce. Absolvoval jsem během stáže několik školení na různá témata, účastnil se zajímavých jednání a spolupracoval na logistických projektech, dostal možnost udělat si certifikace, nebo získal oprávnění na řízení manipulační techniky.

Stáž se mi líbila, bavila mě a hlavně naplňovala. Nechtěl jsem praxi, kde budu sedět 8 hodin za počítačem. Hledal jsem a našel praxi, kde každý den dělám něco jiného, poznávám nové lidi a nová místa v závodě, a hlavně získávám povědomí a přehled o tom, jak je logistika důležitá.

Myslím si, že každé oddělení ve škodovce je zajímavé, jde jen o to, co Vás hlavně baví! Důležité je, abyste chodili každý den, půl roku na stáž natěšeni a rádi, ne za trest.