Projektový koordinátor pro projekty ENYAQ a OCTAVIA iV, Škoda Auto
David Brancuzský je absolventem z roku 2019. Na ŠAVŠ vystudoval nejprve bakalářský obor Podniková ekonomika a management provozu v prezenční formě, navazující magisterský obor, rovněž zaměřený na management provozu, dokončil v kombinované formě. Již v prvním ročníku si jasně stanovil plán pro svůj kariérní rozvoj a jeho pracovní zkušenosti po absolvování studia tak byly poměrně rozsáhlé. Zkušenosti sbíral v různých oblastech řízení kvality a to i mimo koncern Volkswagen – v jihlavské pobočce společnosti BOSCH DIESEL, ve společnosti MAGNA v Libáni, v TPCA v Kolíně a v AUTOMOTOVE LIGHTING v Jihlavě.
Od roku 2016 pracuje ve Škoda Auto, kde aktuálně působí na pozici Projektový koordinátor pro projekty ENYAQ a OCTAVIA iV.
Ve volném čase se zajímá o automobilový průmysl, rád cestuje, věnuje se kutilství a tráví čas se svým psem.
Co Vás konkrétně motivovalo k přihlášení na Škoda Auto Vysokou školu (dále ŠAVŠ)?
Bylo to zejména propojení školy se značkou Škoda Auto, můj zájem o automobilový průmysl a také moderní technologie v této oblasti.
Nastartovala se Vaše kariéra již během studia?
Určitě ano. Před nástupem na ŠAVŠ jsem pracoval spíše jako brigádník s účelem vydělat si nějaké peníze navíc. Po nástupu na ŠAVŠ a motivaci od starších spolužáků jsem neváhal a na konci 1. ročníku bakalářského studia jsem si sestavil svůj rozvojový plán pro získávání prvních odborných pracovních zkušeností. Pracoval jsem s myšlenkou, že bych jednou rád pracoval ve Škoda Auto, a pro lepší pochopení jednotlivých částí skladby vozu a všech souvisejících procesů jsem si stanovil cíl pracovat v různých firmách automobilového průmyslu. Působil jsem například ve společnostech BOSCH DIESEL v Jihlavě, MAGNA v Libáni u Jičína, TPCA v Kolíně či v AUTOMOTIVE LIGHTING v Jihlavě. Jednalo o práci na poloviční či plný úvazek vždy v různých oblastech útvaru řízení kvality – od vedení projektu, přes reklamační procesy, až po kontrolu kvality výroby. Obětovat veškerý volný čas získávání zmíněných pracovních zkušeností vnímám jako to nejlepší, co jsem mohl pro svůj rozvoj mimo studium udělat.
Je nějaký předmět či vyučující, na kterého rád vzpomínáte?
Ekonometrie s paní profesorkou Pánkovou.
Máte nějakou pikantní historku ze studentského života na ŠAVŠ, o kterou se s námi můžete podělit?
Na ŠAVŠ jsem si našel spoustu přátel, s některými z nich se setkávám dodnes a jsem za to rád. A ty pikantní zážitky se vždy nějaké najdou, vybavuji si jich několik zejména ze společných akcí. Myslím ale, že by raději měly zůstat „pod pokličkou."
V rámci automobilového průmyslu máte zkušenosti s prací i mimo koncern VW, a to konkrétně v TPCA – jak se student ŠAVŠ dostane na praxi ke konkurenci Škodovky? Pracoval jste hned v několika různých firmách z oblasti automotive – řekl byste, že se celkově v automotive pracuje stejným způsobem nebo se procesy nějak výrazně liší?
Myslím si, že to není až tak těžké. Záleží na tom, jaké má kdo ambice a jaké chce získat zkušenosti během studia. Pro mě to byl jeden z vytyčených cílů rozvojového plánu. Díky praxi ve společnosti TPCA jsem měl možnost poznat výrobní systém TOYOTA na vlastní kůži. Zároveň jsem viděl, jak se teorie ze školy aplikuje v praxi. Domnívám se, že poznání konkurence je další veliký benefit nejen proto, aby člověk mohl na různé problémy nahlížet různými úhly pohledu. To u mě většinou vede k úspěšnému řešení problémů, kterým ve své současné práci čelím. K druhé otázce - pokud například srovnám společnosti TPCA a Škoda Auto, tak je zřejmé, že ve výsledku z pásů obou firem sjede hotový vůz. Zcela rozdílně ale vnímám způsoby, postupy a principy, které zásadně ovlivňují procesy výroby výsledného produktu.
Ve ŠKODA pracujete v oblasti řízení kvality – z jakých znalostí získaných na ŠAVŠ těžíte na Vaší současné pozici nejvíce?
Těžím zejména ze znalostí získaných v předmětech, které byly zaměřeny na automobilový průmysl. Dále z výuky angličtiny, kterou ke své práci rozhodně potřebuji, zejména během služebních cest do zahraničí vzhledem k národnostní diverzitě ve firmě ji využívám také ke každodenní komunikaci. Jako další bych rád zmínil předměty zaměřené na personální management.
Co byste ŠAVŠ popřál do dalších let?
Mnoho úspěšných absolventů. A aby si nadále udržela své renomé a pověst kvalitní vysoké školy nejen mezi zaměstnavateli a partnery.