Menu

Esport na ŠAVŠ

Na ŠAVŠ intenzivně podporujeme esport, proto jsme v roce 2023 také založili oficiální esportový tým. Kromě toho organizujeme v rámci školy také celosemestrální turnaj v Counter Strike a jednorázové turnaje v League of Legends, FIFĚ nebo TFT. Kromě toho si můžete vybudovat kousek vlastního světa na školním Minecraft serveru.

V  září 2023 jsme rozjeli registraci do herních týmů, které reprezentují školu na malých i velkých turnajích. Momentálně se soustředíme na tři populární hry, a to:

  • Country Strike 2
    Leauge of Legends
    FIFA 

 Jsme ale otevřený všemu, co naše studenty baví a o co mají zájem! 

Šanci hrát v jednom z našich týmů má každý, kdo rád tráví čas za počítačem a chce se svými spolužáky změřit síly v turnajích. Pokud tě láká nakouknout do herního profi světa, tak nám můžeš napsat na email esport@savs.cz nebo se zúčastnit náborů, které probíhají skrz školní Instagram.  

Letos jsme se zapojili do Gsport akademické ligy, která propojuje zajímavou formou gaming a fyzický sport. Naše týmy se snažili získat nejlepší skóre ve hrách Country Strike 2 a EA FC 24.  

Esportové eventy

Máme za sebou již dva celosemestrální turnaje ve hře Counter Strike, pomalu začínáme do nabídky zařazovat i další hry. 

Nejvíce se věnujeme pořádání školních turnajů s hlavním cílem pobavit se a odreagovat od studijních povinností. Velký úspěch sklidil už druhý ročník celosemestrálního turnaje v Country Strike 2, kde se týmy pravidelně jednou týdně sešli, aby odehráli zápas. Na konci semestru se sečetli body a proběhlo vyhlášeni s cenami. Zaměřujeme se i na jednodenní turnaje v lolku nebo dokonce v šachách.  

I během zkouškového období se nemusíš jen trápit učením, ale zúčastnit se několika méně náročných turnajů a užít si zábavu se spolužáky. Pokud chceš budovat nový svět, máme společný minecraftový server, na kterém tě rádi přivítáme. 

Esportový tým

Školní Minecraft server