Menu

Zahraniční spolupráce

Láká Tě získat studijní nebo pracovní zkušenosti v zahraničí? Neváhej a obrať se na zahraniční oddělení, kde obdržíš veškeré informace.

Správa grantů

Koordinace projektů v rámci programu Erasmus+. Agenda mezinárodních dohod o meziuniverzitní spolupráci.

Zahraniční kontakty

Komunikace se zahraničními partnery.

Spolupráce s agenty

Komunikace s agenty, kteří zprostředkovávají kontakt s potenciálními uchazeči ze zahraničí.

Poradenství

Poradenství a péče o zahraniční studenty, zahraniční akademické i neakademické pracovníky a hosty.

Studentské mobility a akademické mobility

Administrace zahraničních pracovních stáží a studijních pobytů přijíždějících i vyjíždějících studentů. Koordinace mobilit přijíždějících a vyjíždějících akademických i neakademických pracovníků.

Double Degree

Studenti se mohou zapojit do Double Degree programu, který vznikl společně s partnerskými univerzitami ve finském Seinajöki,  rakouském Steyru a německých Drážďanech. Po úspěšném splnění předepsaných podmínek na jedné z těchto univerzit a zakončení studia na ŠAVŠ získá student dva diplomy.

Asistence pro zahraniční uchazeče

Informační servis pro zahraniční uchazeče do anglických studijních programů a specializací. Konzultace ohledně vízových záležitostí a uzavírání zahraničního vzdělávání a kvalifikace v České republice.

Organizace eventů

Organizace mezinárodních týdnů, letních škol a doprovodných společenských, kulturně poznávacích, sportovních a volnočasových aktivit pro zahraniční studenty.

European_Commission.svg.png

Od roku 2005 je Škoda Auto Vysoká škola zapojena do programu Erasmus, který je součástí programu Evropské unie zaměřený na mobilitu a spolupráci ve vysokoškolském vzdělávání v Evropě. Program také podporuje spolupráci vysokoškolských institucí se zahraničními podniky.

Škoda Auto Vysoká škola získala v roce 2021 ERASMUS CHARTER FOR HIGHER EDUCATION 2021 - 2027 a následuje strategii Erasmus Policy Statement. Každoročně se do programu zapojují tisíce studentů a akademiků, a proto neváhejte a rozšiřte jejich řady. Obecné informace o programu naleznete na stránkách NAEP. Podrobné informace o jednotlivých aktivitách a možnostech zapojení do programu naleznete v části věnované vyjíždějícím studentům nebo přímo v kanceláři zahraničního oddělení B106.

Národní agentura pro evropské vzdělávací programy (NAEP) jako součást Domu zahraničních služeb koordinuje vzdělávací programy mezinárodní spolupráce. Cílem je vytvářet informační systém o vzdělávacích programech EU a o jiných mezinárodních aktivitách. NAEP poskytuje informační a konzultační služby týkající se svěřených programů, organizuje národní a mezinárodní semináře a konference, propaguje české školství v zahraničí a vydává informační materiály. Na webu NAEP naleznete praktické a aktuální informace o programu.

Erasmus_charter.pdf
Erasmus_policy_statement.pdf

Mgr. Lenka Stejskalová, MBA

prorektorka pro zahraniční vztahy

Ing. Denisa Římalová, M.A.

vedoucí zahraničního oddělení

Olga Soloveva

specialista zahraničního oddělení

Bc. Barbora Jiránková

specialista zahraničního oddělení junior

Úřední hodiny Zahraničního oddělení

OTEVŘENO PŘESTÁVKA
pondělí 8:00 - 12:00
úterý 8:30 - 15:00 11:30 - 12:30
středa 8:30 - 15:00 11:30 - 12:30
čtvrtek ZAVŘENO
pátek 8:30 - 14:00 11:30 - 12:30

Úřední hodiny pro pražskou pobočku jsou k dispozici v AIS.