Menu

Poradenství

Nebojte se nás kontaktovat.

Jsme tu pro vás!

Studijní poradenství

IMG_7098.jpg

Zvažujete studium na Škoda Auto Vysoké škole a nevíte, jaký program/specializaci si zvolit? Nebo jste naopak studentem Škoda Auto Vysoké školy a potřebujete se zorientovat ve studiu?

V rámci poradenství pro uchazeče Vám poradíme s výběrem studijního programu/specializace a pomůžeme Vám se zorientovat ve vysokoškolském systému (kreditový systém, systém výuky formou přednášek a seminářů apod.)

Poradenství pro stávající studenty zahrnuje: pomoc při přestupu z jiné vysoké školy, seznámení se zázemí vysoké školy, pomoc při řešení studijních problémů během studia.

Kontaktujte prorektora pro studijní záležitosti Mgr. Petra Šulce – petr.sulc@savs.cz.

Pro poradenství v oblasti poplatků spojených se studiem či výběrem ubytování kontaktujte Bc. Kateřinu Sládkovou, DiS.. – katerina.sladkova@savs.cz či +420 730 803 182.

Mgr. Petr Šulc

vedoucí katedry kvantitativních metod, prorektor pro studijní záležitosti a řízení kvality

Bc. Kateřina Sládková, DiS.

studijní referentka

Kariérní poradenství 

Škoda Auto Vysoká škola zajišťuje komplexní poradenství v oblasti praxí.

Nevíte, kam na praxi či si nevíte rady, kde praxi hledat?

Pomůžeme vám dle oboru Vašeho studia vybrat vhodnou praxi! Informovat se můžete také o podmínkách praxí či o procesu žádání o praxe. 

Pro sjednání konzultace kontaktuje naši koordinátorku praxí Mgr. Alenu Bednárovou na e-mailu alena.bednarova@savs.cz nebo na telefonním čísle 730 803 125.

IMG_7136.jpg

Mgr. Alena Bednárová

studijní referentka

Interkulturní poradenství 

BH_foto.jpg

Plánujete vyjet do zahraničí a rádi byste se dozvěděli něco více o kultuře vyjíždějící země? Chcete vědět, jak se správně adaptovat v cizí zemi?

Interkulturní poradenství v oblasti výjezdů do zahraničí poskytuje Mgr. Lenka Stejskalová, MBA – konzultaci si můžete sjednat přes e-mail lenka.stejskalova@savs.cz.

Jste student ze zahraničí a potřebujete poradit s Vaší vízovou povinností? Kdy a jak kontaktovat cizineckou policii? Co vše musíte zařídit před Vaším nástupem do studia?

Poradenství pro zahraniční studenty – vízové povinnosti, nostrifikace a další, poskytuje Ing. Denisa Římalová, M.A.. Kontaktovat ji můžete na e-mailu denisa.rimalova@savs.cz nebo na telefonním čísle 326 823 003.

Mgr. Lenka Stejskalová, MBA

prorektorka pro zahraniční vztahy

Ing. Denisa Římalová, M.A.

vedoucí zahraničního oddělení

Psychologické poradenství 

Neočekávanost či náročnost stresové situace může vést k tomu, že naše způsoby vyrovnávání se se stresem nestačí, nefungují, a je proto užitečné vyhledat pomoc odborníka (psychologa, psychoterapeuta). Naše rozhodnutí využít služeb psychologa je často ovlivněno mýty, předsudky, nereálnými představami a očekáváními.

Návštěva psychologa (vyhledání odborníka) není projevem slabosti, ale naopak důkazem reálného zhodnocení aktuálního stavu a odhodlání řešit ho.

Sdělované informace jsou přísně důvěrné.

Pro sjednání konzultace kontaktujte PhDr. Ingrid Matouškovou, PhD. Na e-mailu ingrid.matouskova@savs.cz.

thumb.green.week.jpg

PhDr. Ingrid Matoušková, Ph.D.

členka katedry řízení lidských zdrojů

Poradenství pro studenty se specifickými vzdělávacími potřebami

diverzita 1..jfif

Studentům se specifickými vzdělávacími potřebami doporučujeme kontaktovat studijní oddělení, které ve spolupráci s dalšími pracovišti vysoké školy posoudí, zda je vysoká škola schopna vzhledem ke konkrétnímu typu specifických vzdělávacích potřeb studenta poskytnout studijní podporu a zajistit podmínky pro studium ve zvoleném studijním programu nebo specializaci. Zahraniční studenti se specifickými vzdělávacími potřebami mohou kontaktovat zahraniční oddělení. Studijní podporu poskytovanou ŠAVŠ studentům se specifickými vzdělávacími potřebami upravuje Směrnice rektora o studijní podpoře poskytované uchazečům o studium a studentům se specifickými vzdělávacími potřebami, kterou naleznete zde: