Menu

IT AKADEMIE na Hejdovce

Získejte osvědčení o absolvování kurzu na IT Akademii!

Více informací naleznete níže!

IT AKADEMIE PRO DĚTI

 IT AKADEMIE PRO DĚTI NA HEJDOVCE BUDE OPĚT OTEVŘENA OD ZÁŘÍ 2024! Přihlášku můžete vyplnit níže na stránce. 

Chcete, aby vaše děti poznaly svět 0 a 1 z rukou odborníků již od útlého věku? Chcete využít jejich čas za počítačem efektivně a udělat z něj investici do jejich budoucnosti?

Pokud ano, zapojte vaše děti do projektu IT Akademie, který vznikl spojením ŠAVŠ s odborníky z praxe, kteří dovedou svět PC, robotů a jednoduchého programování představit již dětem od 8 let.

Po celý rok budou mít vaše děti možnost formou zájmového kroužku zkoušet ovládat, vymýšlet a získávat sebevědomí v nejrychleji se rozvíjejícím odvětví - v IT.

Cena: 3.500,- vč. DPH za půlrok

Cíle IT Akademie pro děti:

 •  Vybavit děti základními znalostmi, které budou základem pro úspěšné studium či kariéru.
 • Představit jim svět IT v pokročilé, ale přesto pro ně zvládnutelné formě.
 •  Získat sebevědomí a prohloubit logické myšlení.
 • Dát prostor pro práci s nadšenými odborníky, kteří umí hodiny IT udělat zábavné, ale přitom dostatečně „challenging“.
 •  Zefektivnit čas u počítače bez rutinních PC her a dát jim do ruky nástroj, který bude celoživotním benefitem.
 •  Zapojit děti, které svět PC zajímá, ale v běžné škole nemají možnost jít do hloubky.
 • Představit svět PC všem dětem – i děvčatům, které by mohly být v IT velice schopné a získat budoucí nezávislost, ale zatím nedostaly šanci.

Jak IT Akademie pro děti funguje?

 • IT Akademie pro děti je založena na postupném zdokonalování a zakládá si na poskytnutí praktických zkušeností s fascinujícím zapojením robotů a techniky. Od září po dobu 1 měsíce se děti budou moci ve 4 samostatných blocích seznámit s Ozoboty, začnou chápat základní principy příkazů a programování zábavnou formou.
 • Od října do listopadu se budou věnovat programování ve Scratchi, což je vizuální jazyk navržený pro výuku programování a pro tvorbu jednoduchých her či animací.
 • A od prosince  do ledna se naučí ovládat a programovat jednoduché stroje, jako např. měřit teplotu nebo snímat pohyb a tyto informace zasílat do cloudu či řídit autíčka AlphaBot2. To vše pomocí  programovacích destiček micro:bit.
 • Od února do června budou mít vaše děti možnost se učit skutečnému programování webových stránek. Naučí se základy zobrazovacích jazyků HTML a CSS a hlavně programovací jazyk JavaScript, pomocí něhož lze webovou stránku oživit a rozpohybovat. Naprogramují si tak nejen "povinnou" kalkulačku, ale třeba i jednoduchou grafickou hru. 

Dejte svým dětem příležitost odejít do skutečného světa  IT a přihlaste je na IT Akademii! 

Medailonek lektora: 

Libor Švejda - malá.jpg

Lektorem IT Akademie je Libor Švejda. Ten má celou svoji profesní dráhu spojenou s programováním. Samostatně či v rámci týmů vyvíjel aplikace od jednoduchých her přes webové projekty až po rozsáhlé systémy finančních institucí. Jeho silnou stránkou vždy byla snaha zjednodušit a zkvalitnit práci v týmu vývojem pomocných nástrojů, které jeho kolegové velmi oceňovali a velmi rádi používali. V současné době vyučuje základy algoritmizace a programování na dvou gymnáziích a vede kurzy programování pro děti a mládež. Školí také učitele, aby používali nástroje a postupy, které vedou ke správnému pochopení základů algoritmizace a programování u dětí a studentů na základních a středních školách. V této souvislosti přednášel ředitelům škol a učitelům např. na konferenci Počítač ve škole v letech 2021 a 2022 či na akci Technologie do škol v Liberci v roce 2022. Aktivně spolupracuje i s IT akademií WeCanCode. Jeho snahou a cílem je přilákat co nejvíce holek a kluků k programování jako koníčku, který se i pro ně může stát velmi zajímavou profesí.

Mezi jeho zájmy patří také cyklistika, lyžování běžecké i sjezdové, turistika a aktivní provozování klasické hudby (je členem Mladoboleslavského komorního orchestru).

Více informací  ohledně IT Akademie  Vám poskytne:

Iva Crookston

Email: ext.iva.crookston@savs.cz

Telefon: +420 731 900 270