Menu

Lucie Dědečková

advokátní společnost DLA Piper, Norsko

IMG_20180717_000003_646_Original.jpg

Lucie Dědečková získala na Škoda Auto Vysoké škole v roce 2013 titul bakalář v oboru Podniková ekonomika a management obchodu. Díky studiu v rámci programu Double Degree si odnesla rovněž titul BA z naší rakouské partnerské univerzity University of Applied Sciences of Upper Austria.

V rámci studia pracovala rok na oddělení Interního auditu ve Škoda Auto. Po svém studijním pobytu v Rakousku se přestěhovala do Norska, kde nejprve pracovala jako servírka a zdokonalovala se v norském jazyce. Následně působila jako recepční, čímž získávala velmi potřebné pracovní reference. Prošla kurzem, který byl zaměřen na norské účetní standardy, a získala pozici účetní konzultantky. V oblasti účetnictví pracuje i dnes a to v norské kanceláři mezinárodní advokátní společnosti DLA Piper.

Ve svém volném čase ráda hraje na klavír a poznává nová místa v Norsku. Ze svých cest natáčí krátké filmy v iMovie.

Co Vás konkrétně motivovalo k přihlášení na Škoda Auto Vysokou školu (dále ŠAVŠ)?

ŠAVŠ pro mě byla jistotou kvalitního vzdělání s praxí v oboru a s možností vycestování do zahraničí v rámci studia. Vším, co člověk potřebuje pro budoucí vývoj. 

Nastartovala se Vaše kariéra již během studia?

Roční praxe na oddělení Interního Auditu ve Škoda Auto byla rozhodně odrazovým můstkem do profesního života a v porovnání s přáteli, kteří studovali na jiných univerzitách, jsem měla velkou výhodu.

Je nějaký předmět či vyučující, na kterého ráda vzpomínáte?

Moje oblíbené předměty byly: Účetnictví, Mikro/Makroekonomie a Právo. Vyučující, kteří mě inspirovali a bavili, jsou Hana Skalická a Pavel Štrach.

Máte nějakou pikantní historku ze studentského života na ŠAVŠ, o kterou se s námi můžete podělit?

Pikantní historky se sdílí u piva po práci nebo po škole, tak až budu v Čechách, ozvu se.

Aktuálně žijete a pracujete v Norsku v oboru účetnictví - bylo pro Vás těžké se adaptovat v norském prostředí? Jaké znalosti získané na ŠAVŠ Vám nejvíce pomáhají v rámci Vaší aktuální pracovní pozice?

Sehnat si dobrou práci v oboru je určitě náročné i v Čechách. V Norsku mi k tomu však přibylo ještě studium norštiny a vysoké náklady na žití. Přijde mi, že jsem jako cizinka musela pracovat víc a odvádět extra výsledky, abych získala dobré reference od vedoucího. Reference od předchozího zaměstnavatele je totiž klíčová v poslední fázi pohovorů. 

Znalosti účetnictví ze ŠAVŠ jsou pilířem pro moji současnou pracovní pozici, ale musela jsem si navíc udělat extra kurz pro norské účetní standardy.

V rámci studia na ŠAVŠ jste absolvovala studijní pobyt na University of Applied Sciences Upper Austria. Jak na tento pobyt vzpomínáte?

Tento půlrok byl pro mě zásadní a dal mému životu nový směr. Studium v angličtině bylo zaměřené prakticky a díky spolupráci mezi univerzitami jsem získala druhý titul bakaláře. Pobyt mi dal přátele z různých částí světa a díky jednomu norskému studentovi jsem se přestěhovala právě do Norska. Rok předtím jsem strávila léto v USA a můžu potvrdit, že vycestovaní do zahraničí je investicí, která se vyplatí.  

Co byste ŠAVŠ popřála do dalších let?

Přeji všem profesorům na ŠAVŠ hodně pozitivní energie do prakticky zaměřené výuky a všem studentům motivaci dotáhnout všechna svá rozhodnutí do konce.