I bakaláři mohou nově získat nákupní certifikát

Nákupní certifikát mohou nově získat i studenti bakalářského studia ŠKODA AUTO Vysoké školy | ŠKODA AUTO Vysoká škola

Nákupní certifikát mohou nově získat i studenti bakalářského studia ŠKODA AUTO Vysoké školy | ŠKODA AUTO Vysoká škola

1. 2. 2019

Memorandum o spolupráci v rámci vydávání certifikátu Nákupní specialista bylo 30. ledna podepsáno.

​Rektor ŠKODA AUTO Vysoké školy Pavel Mertlík a člen představenstva za oblast Nákupu Dieter Seemann podepsali ve středu 30. ledna Memorandum o spolupráci v rámci vydávání certifikátu Nákupní specialista. Stávající nabídka nákupních certifikátů pro magisterské studium se tak rozšíří i na studenty bakalářského stupně.

​Podpis Memoranda navázal na úspěšnou spolupráci mezi ŠKODA AUTO Vysokou školou a oblastí Nákupu ŠKODA AUTO a. s., která začala v roce 2017. Původně byl program určen pouze studentům navazujícího magisterského studia ve specializaci Mezinárodní marketing a první úspěšní absolventi byli oceněni na promocích v létě 2018. „Poté, co program úspěšně absolvovali první studenti magisterského studia, bylo logickým krokem tuto možnost otevřít také pro bakaláře. Věřím, že této příležitosti využije co nejvíce studentů," říká Dieter Seemann ze ŠKODA AUTO a. s.
Memorandum podepsané 30. ledna nově dává možnost i studentům bakalářského studia doložit nákupní dovednosti certifikátem, který jim ulehčí cestu při hledání uplatnění na trhu práce. Navíc ho mohou získat nejen zájemci studující Management obchodu, ale také posluchači specializace Logistika a management kvality. Všichni úspěšní absolventi programu projdou předměty jako je B2B Marketing, Vybrané otázky z oblasti nákupu či Nové trendy v automobilovém průmyslu. Praktické znalosti získají při povinné semestrální praxi v oddělení Nákupu ŠKODA AUTO a vše završí sepsáním bakalářské práce na nákupní téma.

Zájemcům, kteří se chtějí do programu zapojit, poskytne více informací Mgr. Alena Bednárová ze studijního oddělení na e-mailu alena.bednarova@savs.cz.