Menu

VTC Na Hejdovce

Technické centrum  Škoda Auto Vysoké školy, je koncipované jako malá továrna a představuje významný krok vpřed v oblasti vzdělávání, výzkumu a inovací. 

Posláním vzdělávacího a vývojového centra je prostřednictvím špičkových technologií propojovat vzdělávání, vědu, výzkum, vývoj a inovace, posilovat praktické dovednosti a vytvářet studentům, akademickému týmu, veřejnosti i partnerům prostor pro nové společné výzvy.

Jednoduše místo, kde se teorie stává praxí! 

Vzdělávací technické centrum Na Hejdovce naleznete na adrese: náměstí Míru 27, Mladá Boleslav. 

Vzdělávací technické centrum Na Hejdovce nabízí nadstandardně vybavené laboratoře a výzkumná centra, která simulují reálný provoz průmyslového podniku. V areálu se nachází výrobně-logistická laboratoř, laboratoře praktické informatiky, fyziky, elektrotechniky a automatizace, datové centrum, laboratoř 3D tisku, virtuální reality, elektromobility a průmyslu 4.0, či výzkumná strojně-elektrotechnická laboratoř. 

Nové centrum bude sloužit nejen k moderní výuce studentů Škoda Auto Vysoké školy, ale i díky spolupráci se strategickými partnery i k rozvoji jejich dovedností a znalostí získaných od specialistů z praxe, ale i širším vzdělávacím aktivitám určeným pro veřejnost, kroužkům, přednáškám, nebo workshopům. Jedním z projektů pro veřejnost je například IT Akademie pro děti, budou zde probíhat také kurzy 3D tisku a řada dalších technicky zaměřených eventů. 

Název Vzdělávacího technického centra, které se nachází na adrese náměstí Míru 27 a sousedí s Havelským parkem a Hejdovou zahradou, je spjat s historií a s osobou Josefa Hejdy. Ten žil v Mladé Boleslavi v letech 1891–1970, pocházel z knihkupecké rodiny a byl významných nakladatelem.  Josef Hejda byl hybatelem pokroku v Mladé Boleslavi a Vzdělávací technické centrum Na Hejdovce na tuto tradici navazuje. 

Slavnostní otevření Vzdělávacího technického centra Na Hejdovce se uskutečnilo 19. 9. 2023. 

Napsali o nás: 

LinkedIn:

Instagram:

Český rozhlas: 

  • Živý vstup 
    Srolujte na 11:00 - klik na 11:04 - Dopolední Region -  živý vstup začíná zhruba v 11:30:45

Reportáž 1. Boleslavská 

Strategickými partnery Vzdělávacího technického centra Na Hejdovce jsou: