Menu

ŠAVŠ hostila 7. ročník mezinárodní studentské logistické konference „mŠVOK 2024“

25.04.2024

Ve dnech 16. a 17. 4. 2024 se na Škoda Auto Vysoké škole uskutečnil 7. ročník mezinárodní studentské logistická konference „mŠVOK 2024,“ jejímž hlavním partnerem byla Logistika značky Škoda Auto a.s. Konference se zúčastnili zástupci sedmi univerzit z České republiky, Polska a Slovenska a talentovaní studenti, kteří v mezinárodním prostředí představili výsledky svých inovativních projektů.

Škoda Auto Vysoká škola, jako hlavní organizátor konference, spolupracovala na její přípravě s Technickou univerzitou v Košicích, Slovenskou technickou univerzitou v Bratislavě, Vysokou školou logistiky v Přerově, Krakow University of Economics a University of Zielona Góra.

Vrcholem konference byly prezentace talentovaných studentů, kteří v mezinárodním prostředí představovali výsledky svých inovativních projektů. Prezentace byly hodnoceny panelem expertů, složeným se zástupců Škoda Auto a.s., ADASTRA a sedmi zapojených univerzit.  

Logistická konference mě velmi mile překvapila, nejen jak byla připravena, ale také profesionálním vedením celé akce. Velmi oceňuji prezentované projekty, u kterých se v mnoha případech jednalo o projekty s přínosem do praxe. Dále oceňuji, že každý prezentovaný projekt měl vždy smysluplný přínos, což je v této dynamické době také důležité,“ zhodnotil kvalitu prezentovaných projektů Ing. Jiří Záruba, který na konferenci zastupoval společnost Škoda Auto a.s. 

Dalším partnerem konference byla společnost ADASTRA, která je zároveň strategickým partnerem Škoda Auto Vysoké školy. Společnost na konferenci reprezentoval Tomáš Soudský, Business development manager. Ten ke své účasti a k prezentacím studentů dodává: „Bylo mi ctí účastnit se této konference a sledovat prezentace logistických talentů z různých zemí. Někteří prezentující mě mile překvapili tím, jak jsou strukturovaní a důmyslní při řešení složitých situací, kterým společnosti v současnosti čelí.“   

První místo a cenu Logistiky značky Škoda Auto a.s. získala studentka ŠAVŠ Ema Hrubešová, druhé místo a cenu ADASTRA Stela Vavrušová ze Slovenské technické univerzity v Bratislavě a třetí místo a cenu ŠAVŠ Valeriia Sulla Podliesna z Technické univerzity v Košicích.

Na studentské konferenci mŠVOK 2024, jsem představila svou práci s názvem "Nové uplatnění použitého obalového materiálu v Expedičním centru dílů ve Škoda Auto a.s." Moje prezentace se zaměřila na porovnání ekonomického a ekologického dopadu při použití odpadového obalového materiálu v rámci balení,“ říká ke své vítězné práci studentka ŠAVŠ Ema Hrubešová a ke svému prvenství dodává: „Pro mě toto vítězství znamená nejen uznání mé práce a úsilí, ale také potvrzení významu tématu, které jsem se rozhodla zkoumat. Ocenění za mou prezentaci na konferenci mŠVOK je pro mě obrovskou poctou a motivací pokračovat ve své práci. Znamená to pro mě nejen osobní úspěch, ale také potvrzení hodnoty mého výzkumu a jeho potenciálního dopadu v praxi.“

Udělena byla rovněž tři čestná uznání, které si odnesli Dominika Vrecková a Marek Kuka ze Slovenské technické univerzity v Bratislavě a Oliver Knap z Technické univerzity v Košicích.

„Velmi pozitivně mě a další experty z hodnotícího panelu překvapila vysoká úroveň prezentovaných řešení. Bylo opravdu těžké zvolit vítězné prezentace. Chtěl bych velmi poděkovat všem studentům za kvalitní přípravu svých prezentací, našim partnerům za vynikající spolupráci a podporu a všem svým kolegům a studentům z organizačního týmu za bezproblémové zajištění celé akce,“ doplňuje ke konferenci prof. Ing. Radim Lenort, Ph.D., ALog., ING-PEAD IGIP, vedoucí katedry řízení výroby, logistiky a kvality ŠAVŠ, která celou akci organizovala.

V rámci dvoudenní konference proběhl také bohatý doprovodný program, který byl pro zúčastněné největší odměnou. Studenti i zástupci univerzit navštívili Vzdělávací technické centrum Na Hejdovce, patřící ŠAVŠ, kde si vyzkoušeli tréninkový program ve výrobně-logistické laboratoři. V Lean centru Škoda Auto a.s. absolvovali atraktivní program elektromobility formou únikové hry, virtuální reality a dalších interaktivních manažerských her a v Expedičním centru Škoda Auto a.s. se seznámili se špičkovými řešeními distribuce dílů a komponent pro zahraniční závody Škoda Auto a.s.

IMG_6488.jpg
IMG_6467.jpg