Menu

Grant na tříletý vzdělávací projekt Udržitelná doprava z programu ERASMUS+ pro katedry ŠAVŠ

10.11.2021

Katedra řízení výroby, logistiky a kvality a Katedra strojírenství a elektrotechniky ŠKODA AUTO Vysoké školy získaly grant na tříletý mezinárodní vzdělávací projekt UDRŽITELNÁ DOPRAVA z programu Erasmus+. Cílem projektu, během kterého bude ŠAVŠ spolupracovat jako partner se zahraničními technickými univerzitami je vývoj tří inovativních studijních předmětů v bakalářské formě studia v oblasti Udržitelné dopravy.

Jednou z partnerských univerzit  je THOMAS MORE UNIVERSITY OF APPLIED SCIENCES, MECHELEN z BelgieUNIVERSITY OF APPLIED SCIENCES, SEINAJOKI z Finska a s německou univerzitou OSTBAYERISCHE TECHNISCHE HOCHSCHULE, REGENSBURG.

Zahájení projektu proběhne od 29. 11. –  01. 12. 2021 na UNIVERSITY OF APPLIED SCIENCES v Seinajoky. Hlavním úkolem tohoto setkání bude příprava prvního projektového týdne. Ten proběhne již na přelomu února a března 2022 za účasti 2 akademiků a 6 studentů z každé univerzity. Hostitelskou univerzitou bude právě ta v Seinajoky, která organizuje veškeré projektové aktivity v rámci prvního roku projektu. V dalších letech převezmou organizaci a přípravu projektových týdnů ŠAVŠ, OTH, Regesburg a Thomas More, Mechelen.

V rámci mezinárodního vzdělávacího projektu vzniknou celkem tři pěti kreditové vzdělávací moduly  - Sustainable vehicle design and supply chain management, Sustainable use, energy sources and intelligent driving, Sustainable aftersales: maintenance, repair and circular economy, - které se budou dále aplikovat a vyučovat na všech partnerských univerzitách v on-line formě.

JEUL.jpg
SeAMK.png
SAVS_logo_vertical_EN.png
1538574802_TM_logo_wit_rgb.jpg
regensburg.png