Menu

ŠAVŠ lídrem celoevropského projektu pro využití nástrojů umělé inteligence ve výuce

25.06.2024

Konsorcium devíti partnerů z 9 evropských zemí bude za finanční podpory ve výši 400.000 euro z programu Erasmus+ vyvíjet nástroje pro využití umělé inteligence ve vysokoškolské výuce.

Koordinátorka projektové žádosti a prorektorka pro zahraniční vztahy Škoda auto Vysoké školy Lenka Stejskalová k tomu říká: „Je před námi spousta práce, která povede k novým znalostem a dovednostem potřebným k využití technologií umělé inteligence. Nepochybuji, že projektem „Brilliant Artificial Intelligence Toolkit - Higher Education Instructors“ významně přispějeme k rozvoji digitálních kompetencí vyučujících a posuneme atraktivitu výuky na novou úroveň.“

Projekt se zaměřuje na mezinárodní spolupráci při vývoji inovativních školících nástrojů, které umožní akademickým pracovníkům nejen na zapojených vysokých školách efektivně využívat umělou inteligenci při výuce.

Partnery projektového konsorcia pod vedením Škoda Auto Vysoké školy jsou vysoké školy z německých Drážďan, slovenské Bratislavy, finského Seinajoki a chorvatského Dubrovníku, a technologické firmy a nevládní organizace z Belgie, Itálie, Španělska a Irska. Řešení projektu začne už na podzim tohoto roku a potrvá tři roky.

Pro Škoda Auto Vysokou školu je to historicky první takto velký projekt, který jako hlavni partner koordinuje.