Menu

Medailonky mentorek

Na této stránce vám představujeme mentorky, které vás Lean In Talent programem provedou. 

Margarita Fries

Brand & Marketing Stratég

Margarita Fries je brandová a marketingová manažerka na volné noze s mnohaletou praxí v korporátech i menších firmách. V současnosti řídí projekty a vede seniorní marketingové týmy složené z talentovaných jednotlivců. Věří, že hodnotu značky neurčuje velikost firmy, ale její vize. A že značky s velkou vizí si zaslouží být vidět. Specializuje se na značky, osobní značky a strategie. Jejím cílem je vytvářet úspěšné, vydělávající i rozpoznatelné značky, které posilují vztah s klientem i partnery. Pomáhá malým a středním značkám dosáhnout jejich cílů prostřednictvím budování brandu, včetně toho osobního. Objevila se jako host například v České televizi, pro #HolkyzMarketingu má školení na osobní značku.

Maren Gräf

Předsedkyně správní rady ŠAVŠ, členka představenstva Škoda Auto a.s.

Maren Gräf, profesí právnička, svou kariéru v koncernu Volkswagen zahájila v roce 1999 ve společnosti Volkswagen Immobilien, nejprve v právním oddělení a poté jako asistentka výkonného ředitele.

 V letech 2002-2005 působila v personálním oddělení společnosti Volkswagen AG ve Wolfsburgu, v roce 2005 se vrátila do společnosti Volkswagen Immobilien na vedoucí pozici. Zde byla odpovědná za řízení lidských zdrojů, právní záležitosti, komunikaci a marketing i za rozvoj podniku.

 V letech 2012 až 2015 Maren Gräf pracovala ve společnosti FAW-Volkswagen v čínském Čchang-čchunu a působila jako vedoucí rozvoje managementu v oblasti řízení lidských zdrojů.

 V srpnu 2015 se vrátila do Wolfsburgu, kde převzala pozici vedoucí rozvoje managementu v oblastech výroby a logistiky, výroby komponentů a elektromobility v celém koncernu.

 V listopadu 2018 byla jmenována vedoucí HR vrcholového managementu koncernu VW.

Od března 2021 nese Maren Gräf jako členka představenstva odpovědnost za oblast Lidé a Kultura ve společnosti Škoda Auto a.s. a je zároveň předsedkyní správní rady Škoda Auto Vysoké školy, neziskové organizace 42 Prague a Nadačního fondu Škoda Auto.

Marcela Janíčková

zakladatelka projektu VisualCoach.cz, lektorka soft skills, specialistka komunikace

Marcela Janíčková, specialistka komunikace, lektorka soft skills, zakladatelka projektu VisualCoach.cz, mentorka v programu StronegrRoots Nadace OSF.

Absolventka magisterského studia andragogiky a sociologie Univerzity Palackého v Olomouci s praxí v HR, L&D a marketingu jak v komerční, tak neziskové sféře. Propojuje svět korporací, firem, start-upů a neziskových organizací. Přednáší pravidelně na odborných seminářích a konferencích, vede inspirativní workshopy a webináře jak prezenční, tak on-line formou. Zaměřuje se na marketingovou a vizuální komunikaci a rozvoj kompetencí pro 21. století.

Ivana Kolářová

Ředitelka regionální pobočky Mladá Boleslav, Komerční Banka a.s.

Ivana Kolářová působí ve společnosti Komerční banka, a.s. na pozici Ředitele regionální pobočky, kde má na starosti několik lokálních poboček nacházejících se ve Středočeském kraji. Má více než dvacetiletou praxi z oblasti bankovnictví, investičního bankovnictví, pojišťovnictví, řízení a vedení lidí. V roce 1997 nastoupila do společnosti UNION GROUP, kde po dobu 5 let zastávala nejrůznější pozice v oboru bankovnictví. Od roku 2005 pracuje ve společnosti Komerční banka, a.s. a to v různých městech České republiky, kde většinou zastávala pozici Ředitele lokální pobočky, až do roku 2008, kdy nastoupila na současnou pozici pro oblast Nymburk, od roku 2012 pro oblast Kolín, od roku 2016 do současnosti pro oblast Mladá Boleslav, jejíž součástí je 10 poboček, mj. Kolín, Nymburk, Mělník. V současné pozici je zodpovědná za výnosy svěřené oblasti, má na starosti dosahování výsledků retailového bankovnictví, komunikaci s ostatními útvary banky, péči o klienty občanského i podnikatelského segmentu, péči o zaměstnance, vč. personální odpovědnosti, implementaci regulatorních nařízení a jejich dodržování. Má vystudovanou Metropolitní Univerzitu Praha, obor Mezinárodní vztahy a Evropská studia. Absolvovala nespočet profesních kurzů, aktuálně se účastní AAL pro ženy v managementu, kde rozvíjí svůj ženský leadership a autenticitu.

Margareta Křížová

Byznys mentor a M&A poradce

Margareta Křížová již více než 27 let radí firmám i živnostníkům v jejich podnikání. Je byznysmentorem v podnikatelských inkubátorech a akcelerátorech, na NEWTON University vede NEWTON Business Accelerator. Zároveň je porotcem podnikatelských soutěží (T-Mobile Rozjezdy, Women Startup Competition, Startup Weekend) a také školí v v rámci center pro transfer technologií Akademie věd ČR nebo pořádá workshopy. Mimoto je členkou Rady pro komercializaci vědeckých projektů ČZU. Má zkušenosti s mediálními výstupy, kdy 2 roky moderovala vlastní pořad na Rádiu ZET, moderovala pořad v České televizi (kam ji rádi zvou doposud) a také napsala knihu Z deníku investorky. 

Kristýna Mertlová

Profesionální matchmaker, seznamovací koučka a mentorka

Mgr. Kristýna Mertlová, MBA je zkušená podnikatelka a inovátorka, která se po politické kariéře rozhodla věnovat své vášni a vybudovala před více než 10ti lety úspěšnou seznamovací agenturu pro náročné klienty. Založila a řídí neziskový projekt online seznamky pro handicapované, vede v ČR unikátní kurzy pro seznamovací kouče i seznamovací kurzy na téma, jak se seznámit v moderní době a je také mentorkou v řadě neziskových projektů zaměřených na mladé a ženy na téma slaďování pracovního a rodinného života a restart kariéry. Pravidelně vystupuje jako odborník na seznamováních v tištěných médiích a televizi. To vše jako matka 4 malých dětí a manželka úspěšného topmanažera a člena představenstva. Její cesta od veřejné služby k úspěšné podnikatelce a mnohonásobné matce je inspirací ukazující, že s pravým odhodláním a podporou lze dosáhnout výjimečných věcí i ve velmi konkurenčních nebo inovativních odvětvích.

Iva Petříčková

OECD Clean Energy Transition Expert- CSR ESG Lead- Strategy- International Affairs- Diplomacy

Iva Petříčková v roce 2012 koncept Lean In v Česku představila a za roky jeho moderování vytvořila síť dam, co se vzájemně podporují, mají rády, vycházejí si vstříc, jsou si oporou v náročných životních situacích a přirozenými vzájemnými mentorkami. Iva se profesně věnuje oblasti společensky odpovědného chování firem, na tématu pracovala v rámci týmu europoslance, poté jako ředitelka platformy firem a tématu charity a odpovědnost podnikání se věnovala též z pozice manželky ministra zahraničních věcí ČR. Iva věří v rozmanitost ženských rolí od role leadera po roli opory muže. Se svým mužem Tomášem vychovává dvě děti a věří, že každé semínko jednou vyroste ve velký statný strom, který umí dát stín ostatním, pokud je mu věnována dostatečná péče a pozornost.

Ivana Š. Pešatová

Výkonná ředitelka, Dům Ronalda McDonalda, NF

Ivana Švingrová Pešatová je ředitelkou české pobočky neziskové organizace Ronald McDonald House Charities, která byla založena v USA před 50 lety. V ČR funguje od roku 2002 a nese název Dům Ronalda McDonalda, nadační fond. Ivana stojí v jejím čele téměř šest let, během kterých došlo k dokončení a zahájení provozu hlavního projektu organizace – výstavbě Domu Ronalda McDonalda pro rodiny vážně nemocných dětí v areálu FN Motol. Vystudovala speciální pedagogiku na Univerzitě Karlově a celou svou profesní kariéru se věnovala práci v neziskovém sektoru. Zkušenosti sbírala i v zahraničí při studijním pobytu v Belgii nebo později již jako profesionál v americkém Bostonu. Při svém rozvoji postupně prošla rolemi pracovníka v přímé péči, metodika, projektového koordinátora, až do vedoucích manažerských pozic, ve kterých již mohla budovat a rozvíjet konkrétní služby či projekty. Již 17 let funguje i ve své nejdůležitější roli – máma dvou synů. Rodinu a její funkčnost vnímá jako velmi důležitý celek a neodmyslitelnou součást vývoje každého jedince.

Zuzana Svobodová

Senior Strategy Consultant

Zuzana Svobodová se přes 20 let se pohybuje v marketingu a marketingové komunikaci. Začínala v agentuře Ogilvy PR, po několika letech v reklamně a 4 letech v brand marketingu, se vrátila zpět do PR. Tentokrát již na klientské straně. Externí komunikaci měla na starosti v The Coca-Cola Company CZ/SK a T-Mobile Czech Republic, v McDonald's CZ/SK  6 let vedla oddělení komunikace a byla elévkou boardu společnosti. Aktuálně působí v komunikační agentuře katz83 na pozici strategického konzultanta. Má vystudované MBA in Marketing na University of New York in Prague, BBA in Marketing na Anglo-American College a absolvovala  nespočet profesních kurzů - včetně Lean In programu pro ženy v managementu. 

Klíčové značky života Zuzany Svobodové:

  • Absolut vodka - PR manager v agentuře Ogilvy PR
  • Smirnoff vodka - brand manager v Global Spirits
  • Coca-Cola light - brand manager v The Coca-Cola Company CZ/SK
  • Coca-Cola TM - manažerka externí komunikace a tisková mluvčí The Coca-Cola Company CZ/SK
  • McDonald's - board member, Communication Director, tisková mluvčí McDonald's CZ/SK
  • T-Mobile - lead externí komunikace a tisková mluvčí T-Mobile Czech Republic  

Linda Štucbartová

Zakladatelka ESD Czechia, lektorka, koučka

Linda Štucbartová je zakladatelkou projektu Sebeobrana pro všechny a držitelka nejvyššího stupně instruktorské kvalifikace ESD Level 4. Více než 20 let se věnuje problematice leadershipu a diverzity, podpoře žen ve vedení a propojení vědy a businessu. Její kariérní působení zahrnuje vedení Diplomatické akademie Ministerstva zahraničních věcí, působení ve Škoda Auto a.s., pomoc s rozjezdem vzdělávacího startupu Atairu. V Česko-izraelské smíšené obchodní komoře má na starosti vedení sekce Věda, výzkum a inovace. Za nejnovější společensky prospěšný projekt Sebeobrana pro všechny získala ocenění Srdcař roku hlavního města Prahy v roce 2022, nominaci na Ženu roku 2022 a nominaci jako Diversity Role Model regionu střední a východní Evropa v roce 2023. Projekt Sebeobrana pro všechny vede společně se svojí dcerou Ladou Jirkalovou, studentkou medicíny 2.LF UK.