Menu

Vědecký pracovník ŠAVŠ Michal Hrubý hostem debaty Café Evropa online

02.05.2023 Místo online

Online debata s názvem:

Automobilová doprava v Evropě – jak ji ovlivní nová legislativa EU?

se uskuteční v úterý 2. května od 17:30 hodin a vysílána bude online na Facebooku Café Evropa, kde bude následně k dispozici její záznam.                

Mezi hosty ve studiu online vysílání bude kromě Michala Hrubého,  vědeckého pracovníka Škoda Auto Vysoké školy, také Lucie Krčmářová, ředitelka odboru sektorové expertízy a průmyslové politiky, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Luděk Niedermayer, poslanec Evropského parlamentu, TOP 09, EPP a Zdeněk Petzl, výkonný ředitel, Sdružení automobilového průmyslu.

V debatě se hosté ve vysílání budou věnovat především aktuálnímu tématu,  a tím je snaha Evropské unie snížit emise CO2 v rámci klimatického balíčku Fit for 55. Nová plánovaná norma Euro 7, která cílí na snížení dopadů emisí z automobilové dopravy na lidské zdraví, totiž zároveň zpřísňuje podmínky pro výrobu aut. 

Ke sledování není nutné mít účet na Facebooku. Během přenosu bude možné do komentářů pod videem pokládat otázky pro hosty. Dotazy je možné zaslat také před debatou e-mailem na adresu debaty@cafe-evropa.cz.     

Debatu organizuje Institut pro evropskou politiku EUROPEUM, Zastoupení Evropské komise v České republice a Kancelář Evropského parlamentu. Mediálním partnerem akce je Deník.cz.