Menu

11. ročník mezinárodní vědecké konference CLC proběhl úspěšně

15.11.2023

11. ročník mezinárodní vědecké konference Carpathian Logistics Congress (CLC) 2023, organizovaný katedrou Řízení výroby, logistiky a kvality Škoda Auto Vysoké školy v úzké spolupráci s Logistikou Škoda Auto a s patronací jejího vedoucího Ing. Davida Strnada, Ph.D., proběhl úspěšně. 

Tato významná událost se konala od 8. do 10. listopadu 2023 v hotelu STEP v Praze a přilákala 94 účastníků z 9 zemí, včetně Taiwanu, Německa, Turecka, Finska, Rumunska, Srbska, Slovenska, Polska a České republiky.

Účastníky, z nichž 72 % tvořili akademici a 28 % praktici, inspirovala úvodní plenární sekce, vedená významnými mezinárodními odborníky jako je prof. Thomas Wimmer, předseda německé logistické asociace BVL, Ing. Michal Demečko, Ph.D. ze společnosti Škoda Auto a.s., prof. Ingo Gestring z HTW Dresden University of Applied Sciences a prof. Agnieszka Tubis z Wroclaw University of Science and Technology.

Konference nabídla bohatý program přednášek a vědeckých posterů, které zdůrazňovaly nejnovější poznatky v oblasti logistiky a supply chain managementu. Výjimečným zážitkem pro účastníky byla také exkurze do Škoda Auto a.s., kde měli příležitost nahlédnout do praxe nejnovějších logistických řešení.

Závěrečný den konference byl zvláště inspirující díky workshopu vedenému prof. Thomasem Liebetruthem z OTH Regensburg University of Applied Sciences, který se zaměřil na praktické využití umělé inteligence v logistice. V rámci workshopu prezentovali své zkušenosti přední odborníci z této oblasti: prof. Petr Dostál z VUT Brno, Ing. Tomáš Soudský ze společnosti Adastra a Ing. Patrik Přikryl ze Škoda Auto a.s. Workshop byl zakončen zajímavou panelovou diskusí, které se jako „virtuální expert“ účastnil i ChatGPT.

Děkujeme všem účastníkům, řečníkům a organizátorům za jejich příspěvek k úspěchu CLC 2023 a těšíme se na další setkání v roce 2024 v polském Krakově.

Za katedru řízení výroby, logistiky a kvality,

Ing. David Holman, Ph.D.

CLC23.jpg
CLC23_3.jpg