Menu

CAREER DAY 2023 - Veletrh pracovních příležitostí na ŠAVŠ

21.03.2023

Career Day – Veletrh pracovních příležitostí se uskutečnil ve středu 15. 03. 2023 od 9:00 do 15:30 hodin a probíhal v atriu ŠKODA AUTO Vysoké školy, která sídlí ve Vzdělávacím centru Na Karmeli v Mladé Boleslavi. Na letošní veletrh se registroval rekordní počet společností a pro studenty i absolventy to byla jedinečná příležitost, jak získat kontakty pro odbornou praxi či budoucí zaměstnání.

„Těší mě, že se historicky jednalo o největší veletrh ŠKODA AUTO Vysoké školy za účasti 26 společností! Kapacita atria byla naplněna na maximum a akci oživila i venkovní prohlídka vozu ENYAQ či ochutnávka nových příchutí Birellu. Termín dalšího veletrhu je březen 2024, na kterém budou mít příležitost se představit i další společnosti, které se z kapacitních důvodů letos nedostaly,“ dodává Mgr. Tereza Prevužňáková, Specialista celoživotního vzdělávání na ŠAVŠ a organizátorka celé akce. 

V rámci bakalářského studia na ŠKODA AUTO Vysoké škole je do 5. semestru zařazena povinná praxe, která trvá 20 týdnů. Kariérní den je tedy pro studenty školy jedinečnou příležitostí vybrat si pracovní pozici ve společnosti, ve které budou během několika měsíců získávat své pracovní zkušenosti. 

Jednou z firem, která se letošního ročníku Career Day zúčastnila byla softwarová společnost AIKIT poskytující komplexní služby v oblasti IT. Lenka Kuželová, projektová koordinátorka společnosti k účasti na veletrhu doplňuje: „Pro AIKIT Digital je účast na ŠAVŠ Career Day velkou příležitostí, jak oslovit nastupující generaci, která bude udávat tempo rozvoje a inovace současných technologií. Studentům nabízíme možnost zapojit se do vývoje komplexních řešení v průmyslové automatizaci, která jsou základním stavebním kamenem v našem úspěšném působení, nejen ve Škoda Auto, ale i v celém regionu. Jsme mladá dynamická společnost s jasně definovanými hodnotami, které nám umožňují veliký přesah v oblasti vývoje softwarových řešení.“ 

Během konání veletrhu připravila řada společností také doplňkový program, ve kterém si měli studenti možnost vyzkoušet pohovory na nečisto, shlédnout odborné přednášky nebo si v rámci programu zasoutěžit o hodnotné ceny.

Profily některých společností, které se letošního ročníku zúčastnili naleznete na stránce CAREER DA

 Career Day 2023 

  Fotogalerii z veletržního dne si můžete prohlédnout zde.  

CareerDay1.jpg
CareerDay-2.jpg
CareerDay-3.jpg