Menu

Career Day 2024 s účastí dobročinných organizací a rekordním počtem firem

20.03.2024

Veletrh pracovních příležitostí Career Day probíhal v atriu Škoda Auto Vysoké školy ve středu 13. 03. 2024 v čase od 9:00 do 15:30 hodin. Letošního ročníku se zúčastnilo 24 společností a letos poprvé se na veletrhu prezentoval i dobročinný koutek představující Nábor hrdinů, Klaudiánovu nemocnici, Dobrovolnické centrum Mladé Boleslavi a Zaměstnaneckou pojišťovnu Škoda. Studenti si tak kromě jedinečné příležitosti, jak získat kontakty pro odbornou povinnou praxi či budoucí zaměstnání, mohli nechat otestovat krevní skupiny nebo se zaregistrovat jako dárci krve nebo kostní dřeně.

„Letošní ročník byl v mnoha ohledech výjimečný, poprvé jsme do veletrhu zařadili dobročinné organizace a zároveň se v rámci venkovní části představil mobilní virtuální trenažer od Asociace autoškol ČR, firmy Digiteq Automotive a Škoda Auto, kde si studenti mohli vyzkoušet rizikové dopravní situace ve virtuální realitě,“ dodává Mgr. Tereza Haklová, specialista celoživotního vzdělávání na ŠAVŠ a organizátorka celé akce. 

Studenti Škoda Auto Vysoké škole mají v rámci bakalářského studia 5. semestru povinné praxe v rozsahu 20 týdnů. Veletrh pracovních příležitostí, které ŠAVŠ na půdě školy každoročně pořádá, je tedy studenty jedinečnou příležitostí vybrat si pracovní pozici ve společnosti, ve které budou během několika měsíců získávat své pracovní zkušenosti nebo získat nepovinnou praxi při svém studiu.

Kromě firem AIKIT a Adastra, které se řadí mezi strategické partnery školy, se veletrhu zúčastnila i řada nových, mezi kterými byla například kosmetická společnost, L´ORÉAL,česká poradensko-technologická společnost LOGIO, společnost ITW PRONOVIA a řada dalších. Kompletní seznam a více o společnostech, které se letošního veletrhu zúčastnily naleznete ZDE.

Jednou z firem, která se letošního ročníku Career Day zúčastnila byla také technologická společnost THIMM obaly, k.s. specializující se na výrobu inovativních produktů a obalů z vlnité lepenky. „V THIMM jsme pevně přesvědčeni o významu udržitelné politiky v oblasti HR a zaměstnanosti. S přihlédnutím k očekávané generační výměně v průběhu následujících 5 až 10 let, věnujeme zvýšenou pozornost přípravě nové generace zaměstnanců. Věříme, že digitalizace, robotizace a automatizace nejsou jen trendem, ale nezbytností současnosti, a proto hledáme zaměstnance s dovednostmi potřebnými pro Průmysl 4.0. I proto THIMM spolupracuje se studenty ŠAVŠ již několik let a jsme rádi, že jsme se zúčastnili letošního ročníku. S našimi trainee stážemi nabízíme široké možnosti pro rozvoj studentů. Máme skvělé zkušenosti s jejich angažovaností, motivací a vzděláním. Studentům nabízíme pozice v různých odděleních a na projektech, které jsou jim šité na míru. Také se aktivně zapojují do našich týmů a učí se od zkušených profesionálů. Jsme přesvědčeni, že jsou cenným přínosem pro naše týmy a že jim můžeme nabídnout jedinečnou příležitost k rozvoji jejich kariéry,“ uvádí Martin Hejl, jednatel společnosti THIMM obaly, k.s.

Cenné zkušenosti díky praxi ve společnosti získává student ŠAVŠ Jakub Zajíc, trainee obchodu a marketingu a dodává: "Jako student ŠAVŠ a trainee obchodu a marketingu v THIMMu si cením propojení teoretických znalostí ze školy s praxí, kdy pracuji na různorodých projektech, jako například účast naší firmy na Career day, kterou jsem organizoval. Na základě znalostí ze školy a následné praxe získávám cenné zkušenosti, které mě v životě posouvají.“

Během konání letošního ročníku veletrhu připravila řada společností také doplňkový program, ve kterém měli studenti možnost navštívit přednášku od EY s tipy, jak uspět ve výběrku s recruiterkou Terezou Koštůrkovou, nebo pohovory na nečisto s KPMG s recruiterkou Zuzanou Kubátovou.

Letošní ročník opět potvrdil velký zájem firem účast na veletrhu Career Day, který se každoročně koná v měsíci březnu v sídle Škoda Auto Vysoké školy.

CAREER DAY očima kameramana:

CAREER DAY očima studenta: 

IMG_5607.jpg
IMG_5617.jpg
IMG_5622.jpg
IMG_5640.jpg