Menu

Formula Student – závody v Chorvatsku

11.09.2023

Report studenta ŠAVŠ a člena týmu Formula Student Ondřeje Hrona z posledních závodů letošní sezóny v Chorvatsku 

23.8. jsme se společně s Adamem Petrem vydali na poslední závod letošního ročníku Formule Student, který se odehrával v Chorvatsku, přesněji na testovací trati firmy Rimac Automobili. Jelikož cesta trvala dlouhých 8 hodin, první pořádný den byl až ten následující, kdy jsme se připravovali na samotnou prezentaci. V Chorvatsku panovala velká vedra, takže bylo nutné nacházet místa, kde bychom si mohli v klidu a v pohodě trénovat. Výhodou pro nás bylo, že náš čas prezentování byl první v pořadí, a tak jsme se nemuseli v košilích dlouho potit. Samotná prezentace proběhla bez velkých problému, měli jsme dokonalý čas a otázek sice přišlo hodně, ale byli jsme schopni na všechny odpovědět. Byli jsme s naším výkonem naprosto spokojení, a tak trochu jsme očekávali postup do Finals.

Měli jsme hodně času před oznámením výsledků, tudíž jsme se rozhodli, že poznáme krásy Záhřebu, který byl kousek od testovací trati. Informace o Finals došla těsně před půlnocí toho dne, bohužel poprvé v tomto roce s rozhodnutím, že jsme se do závěrečné části nedostali.

25.8. byla možnost se zúčastnit feedbacku, kde jsme se dozvěděli, co a jak zlepšit do příští sezóny. Ze slov porotců jsme zjistili, že nám Finals uteklo jen o pár bodů a že se oni sami diví, že jsme se tam nedostali. Bodový rozdíl mezi prvními čtyřmi týmy byl totiž velmi malý, a tak rozhodovali detaily. Každopádně jsme odjížděli spokojení a týmu jsme i přes 4. místo bodově přispěli natolik, aby získali druhé místo.