Menu

Intensive Week 2 v rámci projektu Erasmus+ Sustainable Transportation pokračoval na ŠAVŠ

18.05.2023

V týdnu od 27. 3. do 31. 3. 2023 hostila Škoda Auto Vysoká škola zástupce zahraničních univerzit zapojených do projektu Erasmus+ Sustainable Transportation. Na ŠAVŠ byli přítomní zástupci z finské Seinäjoki University of Applied Sciences, německé Ostbayerische Technische Hochschule Regensburg a belgické univerzity Thomas More Mechelen-antwerp

Intenzivní týden byl zahájen prohlídkou prostor Vzdělávacího centra Na Karmeli, kde Škoda Auto Vysoká škola v Mladé Boleslavi sídlí. Hosté se v rámci prohlídky měli možnost seznámil s moderní i historickou částí budovy. V této části, konkrétně v prostoru Innocube, se odehrával program týdenního setkání. Ten byl zahájen prezentací jednotlivých univerzit, studijních programů, příležitostí a došlo také na představení jednotlivých zemí zapojených do projektu. Dopolední program pokračoval zvanou přednáškou na téma Introduction into Sustainability ,  kterou vedl Libor Boček ze společnosti Škoda Auto a.s.

Po přednášce následovaly studentské prezentace výsledků pre-assignmentu, prezentace E-learningu lektory, na které poté navazovaly prezentace studentů na téma, jak si představují zábavný a efektivní E-learning. První den setkání byl zakončen společenským večerem s ochutnávkou tradičních německých, belgických, finských a českých produktů.

Druhý den setkání byl věnován zvaným přednáškám odborníků ze společnosti Škoda Auto a.s. Na téma Modern industrial production of components in Czech Republic, přednášel Jiří Machuta. Téma Green logistics prezentovala Helena Kolajtová a na téma Sustainable procurement přednášela Pavla Kozderková. V odpoledních hodinách byla na programu exkurze do společnosti Škoda Auto a.s., kde měli účastníci možnost nahlédnout do slévárny hliníku, na výrobní linku elektromotorů, navštívili laboratoře kontroly kvality a expediční centrum.

Individuálním pracím ve skupinách a interaktivním výukovým hrám ve Výrobně-logistických laboratořích Škoda Auto Vysoké školy v nově vybudovaném H-Parku, patřil třetí den intenzivního týdne.

Exkurze do společnosti Škoda Auto a.s., konkrétně na lisovnu, svařovnu a do depozitáře Škoda Auto MUZEA byla zařazena do programu čtvrtého dne, který pokračoval prezentací vozů Enyaq a studentského projektu modelu Afriq v atriu sídla Škoda Auto Vysoké školy Na Karmeli.

Do odpoledního programu byla opět zařazena zvaná přednáška. Téma Design Ing study material and learning activities představil ve své přednášce Jarno Arkko z Seinäjoki University of Applied Sciences.

Poslední den setkání byl tradičně věnován studentské prezentaci výsledků intenzivního týdne.

Studenti byli od počátku projektu rozděleni do šesti čtyřčlenných mezinárodních týmů a zpracovávali předem daná témata. Každá tým poté zpracovával studii o rozsahu cca 50 stran a již zmiňovanou prezentaci.  

Tematické okruhy, kterým se studenti věnovali:

Sustainable vehicle design and development​

  • Group 1:​   Sustainable vehicle design progressive materials in car body design
    Group 2:​   Product quality planning in the context of sustainability aspects

Sustainable automotive supply chain management​

  • Group 3: Technological and process innovation in sustainable automotive supply chain management​
    Group 4: Green Logistics and Manufacturing in Automotive Industry​

Sustainability performance management in automotive supply chains​

  • Group 5: Sustainability Process Performance management for the design and SCM process (internal instruments)​
    Group 6: Sustainable Supplier Management

Kurz v rámci projektu Erasmus+ Sustainable Transportation, poskytuje znalosti a dovednosti z oblasti udržitelného designu a vývoje vozidel, udržitelného řízení dodavatelského řetězce v automobilovém průmyslu a řízení výkonu udržitelného rozvoje v dodavatelských řetězcích automobilů. Metody, které jsou v kurzu implementované jsou zaměřené na výuku ve stylu seminářů, firemní exkurze, zvané přednášky, případové studie, best practices a vzdělávací hry. To vše je založené na mezinárodní týmové spolupráci, která studentům zapojeným do projektu přináší řadu výhod včetně možnosti vycestování na zahraniční univerzitu. Odnáší si cenné zkušenosti a znalosti s prací v mezinárodním týmu a v oblasti udržitelné dopravy, které je projekt věnován.

Více o projektu naleznete ZDE.

IMG_2659 (1).jpeg
IMG_2652 (2).jpeg
IMG_2650 (1) (1).jpeg