Menu

Katedra financí a účetnictví ŠAVŠ získala v otevřené soutěži mezinárodní výzkumný projekt CIMA

15.03.2024

Katedra financí a účetnictví ŠAVŠ získala v otevřené soutěži "Contemporary Issues in Management Accounting and Control in Central and Eastern Europe" mezinárodní výzkumný projekt CIMA

Pracovníci katedry financí a účetnictví získali další grant z oblasti aplikovaného výzkumu, tentokráte poskytovaný prestižní celosvětovou organizací CIMA (The Chartered Institute of Management Accountants). Jiří Strouhal a Josef Horák budou společně s kolegy z estonské university TalTech Natalií Gurvitš-Suits a Tarmo Kadakem řešit téma "Readiness of Companies for a New ESG Reporting Requirements: On Case of Czech and Estonia". 

Tento 12-měsíční projekt, jehož hlavním řešitelem je Prof. Ing. Jiří Strouhal, Ph.D., člen Katedry financí a účetnictví Škoda Auto Vysoké školy,  přinese pohled na problematiku korelace mezi implementací ESG výkaznictví a hodnotou firmy a finanční výkonností firem. Výsledkem bude evaluace znalosti českých a estonských stakeholderů týkajících se nových ESG požadavků, které jsou v současnosti již platné pro vybrané velké kótované firmy, ale do roku 2028 budou vyžadovány od většiny středních a velkých podniků. Očekávaným výstupem projektu je rovněž implementace problematiky ESG reportingu do profilu absolventa navazujícího magisterského studijního programu ve specializaci Finance v mezinárodním podnikání.