Menu

Workshop v oblasti sebeobrany s lektorkou Lindou Štucbartovou na ŠAVŠ

18.03.2024

Lektorka v oblasti sebeobrany Linda Štucbartová vedla na Škoda Auto Vysoké škole osvěžující workshop zaměřený na sebeobranu, zdůrazňující jak mentální, tak fyzickou připravenost.

Workshopu se zúčastnily především ženy, studentky a akademičky, které se dozvěděly spousty zajímavých tipů a rad a seznámily se s revoluční aplikací MyPwr, čímž se ŠAVŠ stala první školou v České republice, která tuto důležitou pomůcku nabízí.

„Na tomto kurzu jsme se od Lindy dozvěděli mnoho užitečného. Naučili jsme se, jak reagovat v případě, že na nás někdo zaútočí, vysvětlila nám 5 principů, kterých se v takové situaci držet, a především nám vysvětlila, jak se chovat, aby se nám dařilo takovýmto situacím předcházet. Nejcennější, co jsem si z kurzu odnesla bylo uvědomění si, že vinu nese vždy agresor, nikoliv oběť“ říká studentka ŠAVŠ Anička Černošková.

Studentka Kristýnka Burďáková, doplňuje: Pro mě byla stěžejní dodaná důvěra ve svou vlastní intuici, kterou již nikdy nebudu zpochybňovat a nenechám ji znehodnotit názorem druhých. Mezi další poznatek, který jsem doposud neznala, bych zařadila vykání agresorovi. Jedná se o banalitu, která ovšem může napomoci k pochopení Vaší situace případným kolemjdoucím.“

Zajištění, aby se naši studenti a zaměstnanci cítili silní a vybavení k bezpečnému řešení jakékoli situace, si vysoká škola klade za hlavní cíl a přáním je, zůstat společně bezpeční a silní!

obrana.jpg
kolegyně_2.jpg