Menu

Kvalifikace na České akademické hry 2023 za účasti futsalového týmu ŠAVŠ

19.05.2023

Týmy nehrající Univerzitní futsalovou ligu se utkaly ve Sportovní hale Gymnázia J. Pekaře v Mladé Boleslavi v rámci celostátní kvalifikace na ČAH 2023. Turnaje se zúčastnily kromě týmu Škoda Auto Vysoké školy také týmy studentů Vysokého učení technického v Brně a studenti Vysoké školy ekonomické, fakulty managementu z Jindřicha Hradce.

Futsalová utkání se hrála ve Sportovní hale Gymnázia J. Pekaře a hra probíhala podle platných pravidel futsalu FIFA. Každý tým tedy hrál s každým v utkáních s hrací dobou 2x 20 minut.

K prvnímu utkání nastoupili hráči ŠAVŠ proti týmu VŠE J.H. a zvítězili 7:1. V druhém se utkal tým VUT proti VŠE J.H. VUT zvítězilo 20:0. Do posledního kvalifikačního utkání nastoupili hráči domácí ŠAVŠ a prohráli s s týmem složeným ze studentů VUT 2:5. Právě studenti z týmu VUT se s vysokým skóre stali vítězi kvalifikačních utkání a postupují na České akademické hry 2023. Týmy hráčů ŠAVŠ a VŠE J.H. mohou být osloveny s nabídkou účasti v případě, že někdo z kvalifikantů řádně nepřihlásí některý svůj tým na finálový turnaj. V průběhu turnaje panovala přátelská atmosféra, i když univerzitním týmům šlo především o vítězství, hrálo se od začátku do konce fair play.

„Jsem rád, že první celostátní sportovní akademická akce pořádaná pod hlavičkou ŠAVŠ proběhla zcela bez problémů. Škoda jen, že v posledním utkání, kde šlo o postup na ČAH hry naši kluci nakonec prohráli, i když průběh hry byl až do samotného závěru zápasu docela vyrovnaný. I tak se ovšem jedná o pěkný úspěch našich studentů, zvláště pokud srovnáme velikosti zúčastněných škol, “ dodává ředitel soutěže a organizátor Mgr. Petr Kasal.

Pořadatelem turnaje byla Česká asociace univerzitního sportu (ČAUS). Organizačně turnaj zajištovala Škoda Auto Vysoká škola v čele s ředitelem turnaje Mgr. Petrem Kasalem, který je zároveň předsedou Univerzitního sportovního klubu Mladá Boleslav a je akademickým pracovníkem a členem Katedry kvantitativních metod Škoda Auto Vysoké školy.

Gratulujeme vítězům a děkujeme všem hráčům za účast v kvalifikačním utkání.

Poděkování patří především Petrovi Kasalovi za skvělou organizaci, přípravu a realizaci celého úspěšného utkání.  

Tabulka výsledků:

  • 1. Vysoké učení technické v Brně
    2. Škoda Auto Vysoká škola
    3. Vysoká škola ekonomická, fakulta managementu Jindřichův Hradec 
IMG_0138.jpeg