Menu

Maren Gräf byla zvolena předsedkyní Správní rady ŠKODA AUTO Vysoké školy

09.02.2022

Novou předsedkyní Správní rady ŠKODA AUTO Vysoké školy byla na počátku ledna 2022 zvolena Maren Gräf, členka představenstva ŠKODA AUTO za oblast Lidé & Kultura. Stala se tak první ženou v historii školy, která v jejím nejvyšším kontrolním orgánu zasedla.

„Zvolení do funkce předsedkyně Správní rady ŠKODA AUTO Vysoké školy je pro mě velikou poctou. Její fungování je tím nejlepším příkladem odpovědného podnikání s velkou zásluhou za rozvoj regionu a výchovu mladé generace. Považuji ji za velmi důležitý zdroj talentů, a to nejenom pro společnost ŠKODA AUTO. Jsem proto velmi ráda, že se mohu podílet na dalších milnících, které má před sebou, a za to že mohu být součástí jejího posunu na NEXT LEVEL,“ říká ke svému zvolení Maren Gräf.

Maren Gräf působí v koncernu VOLKSWAGEN více než let 20 let – svou profesní dráhu zde zahájila již v roce 1999. Působila na různých pozicích – nejprve na oddělení právních záležitostí, následně se začala věnovat oblasti řízení lidských zdrojů, se kterou spojila i své další pracovní kroky. Tři roky působila v Číně ve společnosti FAW-Volkswagen jako vedoucí rozvoje managementu. Po svém návratu do Wolfsburgu převzala pozici vedoucí rozvoje managementu v oblastech výroby a logistiky, výroby komponentů a elektromobility, poté pozici vedoucí HR vrcholového managementu koncernu VOLKSWAGEN. Od března 2021 se stala první ženou, v rámci představenstva společnosti ŠKODA AUTO.

Na pozici vystřídala Bohdana Wojnara, který funkci vykonával od roku 2013. Po dobu jeho předsednictví prošla škola zásadním rozvojem – výrazně rozšířila portfolio svých studijních programů, otevřela novou pobočku v Praze, získala prestižní mezinárodní akreditaci ACBSP či zahájila výuku v programu duálního vzdělávání.

„Se ŠKODA AUTO Vysokou školou jsem spjat již od prvních okamžiků jejího založení. Spojení podniku a této vzdělávací instituce s unikátním profilem a jedinečnou kvalitou výukových programů je velkou předností. Oceňuji zejména její propojení s praxí a to, jak skvěle připravuje své absolventy pro jejich další kariérní dráhu. Těším se na další setkávání se studenty a pedagogy v rámci výuky,“ komentuje Bohdan Wojnar, který bude na škole nadále působit jako hostující lektor.

„Bohdanu Wojnarovi patří veliké poděkování za práci, kterou pro ŠKODA AUTO Vysokou školu odvedl. Velmi si vážíme jeho cenných zkušeností, které nám po dobu působení ve Správní radě ŠKODA AUTO Vysoké školy předával. Zároveň srdečně vítáme novou předsedkyni Maren Gräf a těšíme se na spolupráci při dalším rozvoji naší školy,“ dodává rektor ŠKODA AUTO Vysoké školy Pavel Mertlík.

Ve Správní radě ŠKODA AUTO Vysoké školy dále zasedají Karsten Schnake, člen představenstva ŠKODA AUTO za oblast Nákupu, a Christian Schenk, člen představenstva ŠKODA AUTO za oblast financí a IT.