Menu

Projekt "Woche der Nachbarnschaft"

27.04.2022

V týdnu od 04. 04. 2022 do 08. 04. 2022 proběhla na ŠKODA AUTO Vysoké škole první část programu v rámci spolupráce ŠKODA AUTO Vysoké školy a technické univerzity v Drážďanech na projektu „Woche der Nachbarschaft“, který je organizovaný a spolufinancovaný Česko-německým fondem budoucnosti. Cílem projektu je poukázat na interkulturní rozdíly mezi Českou republikou a Německem.

První část projektu probíhala na ŠKODA AUTO Vysoké škole, kde byly pro studenty připraveny nejenom odborné přednášky, ale také bohatý doprovodný program. V rámci odborných přednášek představila Ioana Giurgiu prezentaci na téma vyjednávací schopnosti, dále Ing. David Holman, Ph.D. připravil workshop zaměřený na problematiku štíhlých dodavatelských řetězců. Pavlína Zahradníčková Msc. představila možnosti uplatnění studentů ve společnosti ŠKODA AUTO v rámci talentového programu ŠKODA a prof. Dr.-Ing. Ingo Gestring seznámil studenty s tématem: Major Plyers in the Digital World – their Strengths, Weaknesses, Risks and Opportunities.

V rámci doprovodného programu se studenti zúčastnili prohlídky ŠKODA AUTO Muzea, hlavního města Prahy a Mladé Boleslavi. Nechyběla společná večerní setkání u dobrého českého jídla a pití nebo turnaj v bowlingu.

„Jako pozornost jsme od německých spolužáků obdrželi tradiční drážďanský vaječný likér a sladké pečivo a my jsme je pozvali na nejlepší české pivo“ říká Radim, účastník projektu za ŠKODA AUTO Vysokou školu.

Druhá část programu je plánována na listopad 2022, který bude probíhat na technické univerzitě v Drážďanech.

„Už se těšíme, až budeme moci navštívit partnerskou školu a na další spolupráci v mezinárodních týmech na témata spojená s mezikulturními odlišnostmi“, říká Lea, studentka ŠKODA AUTO Vysoké školy.