Menu

Prvenství studentky ŠAVŠ Bc. Terezy Machačové na mezinárodní studentské vědecké konferenci v polské Zieloné Góře

04.05.2023

Každoroční vědecká odborná konference se letos konala 26. a 27. dubna na univerzitě v Zieloné Góře. Z 6. ročníku konference si vítězství odnesla studentka Škoda Auto Vysoké školy Bc. Tereza Machačová, která uspěla s prezentací na téma Location Selection for Logistics Centre using PROMETHEE method.

Studentskou konferenci mŠVOK spolupořádali studenti šesti vysokých škol ze tří zemí. Z Polska to byla Univerzita Zielona Góra a Vysoká škola ekonomická v Krakově.  Českou republiku na konferenci zatupovala Vysoká škola logistiky a Škoda Auto Vysoká škola, Slovensko reprezentovala Technická univerzita v Košicích a Slovenská technická univerzita v Bratislavě.

Jedním z pořadatelů letošního ročníku je Dominik Gala, student třetího ročníku logistiky a člen vědeckého kroužku LOGUZ Logistika, který k této akci dodává: „Pořádání takových konferencí nám studentům dává možnost seberozvoje díky odbourávání bariér, usnadňuje setkávání se zástupci firem a dává nám spoustu nových příležitostí.“

Vrcholem druhého dne konference bývá otevřená debata mezi zástupci podniků a studenty. Diskuse letošního ročníku byla věnována tématu Praktické tváře logistiky. Debaty na toto téma jsou pro všechny účastníky důležité především proto, že zprostředkovávají kontakt studentů s praxí a jsou přínosné pro všechny strany. Studenti vidí, spolupráci univerzit a podnikatelské sféry a naopak. Podnikatelé mají možnost vidět, jak jednotlivé univerzity studenty v této oblasti vzdělávají. Odborníci z praxe mají tedy možnost identifikovat své potřeby, které jsou důležitým ukazatelem, jakým směrem by se výuka v oblasti logistiky měla rozvíjet.  

„Z této spolupráce máme prospěch všichni,“ dodává Krzysztof Witkowski, profesor logistiky z Univerzita Zielona Gora

Debata, která se v rámci konference uskutečnila se setkala také s velkým zájmem zúčastněných studentů. Student Dominik Gala, ke své účastí říká: „Během debaty vždy zazní mnoho zajímavých informací o využití logistiky v praxi. Dozvídáme se, jak firmy fungují, jaké nabídky a příležitosti poskytují mladým lidem, kteří nyní vstupují na trh práce.“

Závěr 6. ročníku Mezinárodní studentské vědecké konference mŠVOK 2023, patřil předání cen autorům nejlepších prezentací, které zazněly první den konference.

Velkým úspěchem je 1. místo studentky Škoda Auto Vysoké školy Terezy Machačové za prezentaci s názvem Location Selection for Logistics Centre using PROMETHEE method. Na druhém místě se umístil Michal Vincúr ze Slovenské technické univerzity v Bratislavě za prezentaci Proposal of Measures to Reduce Changeover Time of the Grinding Line Verbund W2 on Segment P21 in Schaeffler Skalica Ltd. Třetí místo získal Bc. Patrik Juhász z Technické univerzity v Košicích s prezentaci věnovanou tématu Odoo open-source MRP software implementation for the needs of the LIVIS laboratory

Vítězům předal ceny rektor Univerzity Zielona Góra Prof. Dr. Wojciech Strzyżewski a děkan Fakulty ekonomiky a managementu Dr. Piotr Kułyk, Prof. UZ. Při slavnostním ceremoniálu převzal cenu rektora také Igor Gavrilov z Vysoké školy logistiky za prezentaci s názvem Aplikace Shewhartových regulačních diagramů ve výrobě a cenu děkana si odnesl i zástupce Univerzity Zielona Góra - Marek Kużdowicz za prezentaci s názvem Jak měřit efektivitu a účinnost prodejního procesu.

Kromě studentky Škoda Auto Vysoké školy Bc. Terezy Machačové zaznamenal na konferenci úspěch i další student ŠAVŠ Bc. Jakub Procházka, který vystoupil se svým příspěvkem na téma Implementation of direct deliveries in distribution of spare parts in automotive aftersales.

DSC_4581r.jpg
DSC_4582r.jpg