Menu

RedBull Ring 2023 pohledem studentů

01.08.2023

Se svými dojmy a zážitky z druhého závodu sezony Formula Student, ze kterého náš soutěžní tým přivezl nejen prvenství v části věnované Business plánu, ale také celkové vítězství společného týmu s CTU Cartech, se podělí člen týmu a náš student Ondra Hron.

Na konci července nás čekal jeden z nejdůležitějších závodů za celou sezónu, a tou byla událost na závodním okruhu Redbull Ringu. Formula Student se celkově dělí na několik části, za které tým může dostat určitý počet bodů. Studenti ŠAVŠ se podílejí na statické části s názvem Business plan, kdy jejím úkolem je vytvořit novou firmu s produktem, který se následně snaží prodat porotcům. 

Všechno začalo v úterý, kdy přišla na řadu obhajoba v prvním kole aneb dva proti samotným porotcům v malé prezentační místnosti. Prezentace měla celkem 10 minut a následně bylo nutné ustát otázky právě od hodnotících. Po tomto kole máme vždy určitý čas na odpočinek, zhodnocení si našeho výstupu mezi sebou a nevíme, zda jsme se dostali do finals. 

Informaci o tom, že jsme v druhém kole, jsme se dozvěděli trochu nečekaně, kdy nám bylo zavoláno někdy k večeru, že nás někdo hledá v pitu, a že máme rychle dorazit. Dorazili jsme tedy, co nejrychleji to šlo, a bylo nám řečeno, že se porotci nemohli domluvit na našem feedbacku, a tak nás posílají do Finals. 

Nejdříve jsme byli lehce v šoku, ale velmi rychle nám došlo, co jsme vlastně dokázali. Dostat se do finals v Rakousku je opravdu složité, a tak nás to velmi namotivovalo. Před samotným druhým kolem byl ve středu ráno briefing soutěžících, kteří také postoupili, a byly nám řečeny tipy a triky na prezentování na velkém pódiu. 

Stále jsme měli celý den na přípravu. Stres se zvyšoval, a čím dál víc nám docházelo, že budeme mluvit před velkým davem. Každopádně hned při nástupu na pódium náš stres opadl v první minutě a předvedli jsme dokonalý výkon. 

To si očividně mysleli také porotci a ocenili nás prvním místem, a čímž jsme pomohli celému týmu následně získat celkovou výhru.

Za ŠAVŠ ještě jednou srdečně gratulujeme, kluci - neuvěřitelný výkon!